Właściciel baru przy parkingowej usłyszał cztery zarzuty. Trafi za kratki?

i

Autor: policja.gov.pl, zdjęcie ilustracyjne Właściciel baru przy parkingowej usłyszał cztery zarzuty. Trafi za kratki?

Brak licencji na alkohol i napaść na policjanta. Właściciel pubu przy parkingowej z zarzutami

2021-03-16 19:45

Właściciel pubu przy ulicy Parkingowej usłyszał cztery zarzuty, m.in. za brak licencji na alkohol czy napaść na policjanta. W sprawę zaangażowana jest policja, prokuratura, a także sanepid. Póki co mężczyzna nie przyznał się do zarzutów. Czy trafi za kratki?

Właściciel pubu przy Parkingowej został zatrzymany 10 marca. Jak informował podinsp. Szumiata, w trakcie interwencji związanej z podejrzeniem sprzedaży alkoholu bez wymaganej koncesji jeden z policjantów został zaatakowany przez mężczyznę gazem. Agresor został obezwładniony przez mundurowych. Z kolei prok. Skrzyniarz, pytana o sprawę właściciela pubu, poinformowała, że w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście prowadzone jest dochodzenie przeciwko Michałowi M., wszczęte 5 marca. Dzień wcześniej w pubie interweniowały policja, sanepid i KAS. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 50 osób i zabezpieczyli alkohol w związku z tym, że właściciel nie miał odpowiedniego zezwolenia na handel.

Czytaj także: Podziemie restauracyjne kwitnie na trzeciej fali epidemii. Mamy listę otwartych w Warszawie knajp

Jak wyjaśniła prokurator, mężczyźnie zarzucono popełnienie czterech przestępstw. To m.ini:

  • czynna napaść przy użyciu miotacza gazu na funkcjonariusza przeszukującego lokal 10 marca,
  • znieważenie go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.
  • Dwa czyny dotyczą niedopełnienia w marcu 2021 r. obowiązku nadzoru jako osoba prowadząca działalność gospodarczą i dopuszczenia do podawania i sprzedaży napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia.

- Podejrzany złożył wyjaśnienia w sprawie, nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. W sprawie nie są stosowane środki zapobiegawcze - zaznaczyła prok. Skrzyniarz. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Tak wyglądała interwencja 10 marca:

Działania w sprawie pubu prowadzi również sanepid. Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna Jadwiga Mędelewska informowała, że po kontroli z 5 marca na pub nałożono decyzję nakazującą zaprzestania działalności polegającej na gromadzeniu osób w przestrzeni zamkniętej. Ponadto w związku z wcześniejszą decyzją, która nakazywała m.in. zaprzestania serwowania napojów i przekąsek na miejscu, toczy się postępowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?
Raport z Anteny 16.03
Źródło: Brak licencji na alkohol i napaść na policjanta. Właściciel pubu przy parkingowej z zarzutami