#Bookcrossing wkracza na warszawskie osiedla. Co to takiego?

i

Autor: RSM Praga https://www.rsmpraga.pl/biblioteczki-rsm-praga/

Bookcrossing wkracza na warszawskie osiedla. Co to takiego?

2021-03-18 13:33

Już niedługo na osiedlach RSM Praga pojawią się pojawią się przeszklone gablotki w intensywnym, żółtym kolorze, które będą służyć do wymieniania się książkami! "Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie" - wyjaśniają organizatorzy akcji.

Do RSM Praga należą m.in. osiedla na Tarchominie, Pradze Północ i Targówku. To właśnie tutaj pojawią się biblioteczki. Jak będą działać? Zasada działania biblioteczek polegać będzie na zostawianiu przeczytanych książek w biblioteczkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników lokalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. " Zasady są proste: bierzesz, książkę, czytasz, zostawiasz w biblioteczce książki, którymi chcesz się podzielić z innymi" - piszą organizatorzy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Weterynarze leczą wilka po wypadku
Sonda
Czy rząd powinien zaproponować kolejny program antykryzysowy dla firm?
Źródło: Bookcrossing wkracza na warszawskie osiedla. Co to takiego?