Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

i

Autor: Pixaby Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

Zmiany w bonie turystycznym. Wiceminister przekazał ważne informacje dla rodziców!

2021-09-07 8:44

Bon turystyczny: do kiedy można go wykorzystać? Wiceminister rozwoju zapowiedział zmiany w bonie turystycznym. To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich rodziców. Co się zmieni? Sprawdźcie w naszym materiale.

Bon turystyczny: do kiedy obowiązuje?

Bon turystyczny cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Został on wprowadzony w naszym kraju w ubiegłym roku. Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Wartość bonu turystycznego to 500 zł na każde dziecko, a w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności 1000 zł.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant

Za pomocą realizowanego od sierpnia 2020 r. bonu turystycznego można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za pobyt dziecka na "zielonej szkole", kolonii, wycieczce czy obozie – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym

Do tej pory pobranych zostało trzy miliony bonów turystycznych. Polska Organizacja Turystyczna (POT) podała, że skorzystało z niego pięć z ponad siedmiu milionów dzieci, którym on przysługuje.

Bon turystyczny obowiązuje do marca 2022 roku. Co z rodzicami, którzy nie wykorzystają bonu do tego czasu? Wiceminister rozwoju ma dla nich świetne informacje!

Bon turystyczny zostanie przedłużony? Wiceminister rozwoju jasno w tej sprawie

Zmiany w bonie turystycznym: do kiedy będzie można go wykorzystać? Pojawiły się głosy, że bon turystyczny zostanie przedłużony. W tej sprawie wypowiedział się Andrzej Gut-Mostowy. W rozmowie z jedną ze stacji radiowych wspomniał, że bon turystyczny będzie można wykorzystać jeszcze dłużej.

Już zadeklarowaliśmy - taka jest wola Polaków i branży turystycznej, aby bon turystyczny przedłużyć, żeby objął też przyszłe wakacje. W departamencie turystyki podejmujemy już działania, które pozwolą zmienić ustawę tak, aby co najmniej o sześć miesięcy przedłużyć bon turystyczny, czyli zapewne przyszłe wakacje będą pod znakiem możliwości jego wykorzystania - powiedział wiceminister rozwoju.

Sonda
Skorzystałeś już z bonu turystycznego?
Źródło: Zmiany w bonie turystycznym. Wiceminister przekazał ważne informacje dla rodziców!