uśmiech

i

Autor: Canva

Ciekawostki

Blue Monday 2024 już wkrótce! Jak poprawić sobie humor w Najbardziej Depresyjny Dzień w Roku?

2024-01-05 14:04

Blue Monday wcale nie musi oznaczać ponurego, smutnego dnia. Zastosowanie kilku prostych, pozytywnych praktyk może pomóc w złagodzeniu skutków Najbardziej Depresyjnego Dnia w Roku. Pamiętaj, że nawet małe działania mogą mieć wielki wpływ na Twój nastrój. Warto zadbać o siebie i sprawić, aby Blue Monday był dniem pełnym pozytywnych doświadczeń.

Połączenie zimowej aury, braku słońca, poświątecznego dołka i powrotu do codziennych obowiązków sprawia, że wielu z nas może odczuwać spadek nastroju. Blue Monday 2024, czyli Najbardziej Depresyjny Dzień w Roku przypada w trzeci poniedziałek stycznia. Dlaczego akurat ten dzień? Oprócz tego, że dzień ten został wyliczony na podstawie bardzo skomplikowanego wzoru matematycznego, to jest też jedna, nieco bardziej oczywista teza, czyli twierdzenie, że większość z nas po prostu nie lubi poniedziałków. W tym roku, zamiast pogrążać się w melancholii, możemy podjąć kilka działań, aby poprawić sobie humor i pokonać ponury nastrój tego dnia.

Czy VIKI GABOR zna stare hity DODY, AVRIL i BRITNEY?

Blue Monday 2024 - jak przetrwać?

Brytyjski psycholog, na podstawie specjalnie opracowanego przez siebie matematycznego wzoru obliczył, który dzień w roku jest najgorszy i dlaczego. Cliff Arnall brał pod uwagę m.in. czynniki meteorologiczne, psychologiczne i ekonomiczne, czyli świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych, krótki, zimowy dzień, ale również kończące się terminy płatności za kredyty zaciągnięte na zakupy świąteczne. Warto jednak zrobić wszystko, by zamiast łez, na Waszej twarzy pojawił się wielki uśmiech.

  • Aktywność Fizyczna na Świeżym Powietrzu

Zimowa aura nie zawsze jest zachęcająca, ale aktywność fizyczna na świeżym powietrzu może zdziałać cuda. Krótki spacer, jogging lub nawet ćwiczenia na śniegu (o ile taki w tym roku jeszcze się pojawi) mogą poprawić nastrój poprzez uwalnianie endorfin. To również znakomita forma odstresowania się oraz rozpoczęcia realizacji swoich noworocznych postanowień!

  • Zaplanuj coś pozytywnego

Zaplanuj coś, co sprawi Ci przyjemność. Może być to spotkanie z przyjaciółmi, seans ulubionego filmu, czy nawet małe przyjemności, jak kąpiel z olejkami aromatycznymi. Świetną opcją są również puzzle czy planszówki z bliskimi.

  • Rozwijaj hobby

W Blue Monday skup się na czynnościach, które sprawiają Ci radość. Może być to czytanie, malowanie, gotowanie lub gra na instrumencie. Zanurz się w tym, co kochasz robić lub odkryj swoje nowe hobby,.

  • Zrelaksuj się

Znajdź chwilę na relaks i odprężenie. Może być to medytacja, ciepła kąpiel, czy nawet chwila z ulubioną książką. Dbaj o siebie i swoje samopoczucie.

Źródło: Blue Monday 2024 już wkrótce! Jak poprawić sobie humor w Najbardziej Depresyjny Dzień w Roku?