Blisko 3 tys. uczniów zaszczepi się w szkołach w Warszawie! Zapisy trwają

2021-09-07 21:08

W Warszawie zaczepiło się już prawie 60 procent nastolatków. Reszta uczniów w stolicy będzie mogła zaszczepić się w szkołach od 13 do 19 września. Dyrektorzy w tej chwili zbierają od uczniów deklaracje upoważniające ich do szczepień. Są też zgłoszenia od samych rodziców i nauczycieli, którzy jeszcze nie zdążyli się zaszczepić.

Raport z Anteny 07.09

Do szczepień zgłaszają się nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice!

Ponad 3 tysiące osób zgłosiło się na szczepienia w warszawskich szkołach! Większość z nich to uczniowie, ale są też zgłoszenia od nauczycieli i rodziców. Szczepienia ruszą już 13 września, a zbieranie deklaracji w szkołach cały czas trwa. - Cieszy nas to zainteresowanie. W Warszawie odbyły się też trzy webinary z lekarzami dla rodziców i nauczycieli. Wzięło w nich udział kilkaset osób. Wybitni specjaliści odpowiadali na pytania rodziców i wątpliwości co do szczepień. Wśród nich był m.in. dr Paweł Grzesiowski. One cały czas są do obejrzenia na naszej miejskiej stronie - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. Według wstępnych ankiet ze stołecznych szkół zaszczepić się chce:

  • 2882 uczniów;
  • 73 nauczycieli;
  • 168 członków rodzin lub opiekunów.

Do dziś w ​Warszawie zaszczepiło się ponad 70 tysięcy uczniów w wieku 12-18 lat.  Akcja szczepień w warszawskich szkołach potrwa od 13 do 19 września.

Czytaj także: Partnerstwo dla Klimatu i 118 drzew w stolicy. Warszawa jest ekologiczna!

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: Blisko 3 tys. uczniów zaszczepi się w szkołach w Warszawie! Zapisy trwają