Bieg Powstania Warszawskiego

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg Powstania Warszawskiego 2021: ZAPISY - jak wziąć udział w biegu?

2021-07-05 20:23

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią koronawirusa, na ulice Warszawy wraca Bieg Powstania Warszawskiego! Sportową imprezę zaplanowano na 7 sierpnia. By wziąć w niej udział, należy się zapisać. Jak to zrobić? Informację na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Wraca Bieg Powstania Warszawskiego!

Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - zapisy odbywają się na nieco innych zasadach niż w czasach przed pandemią. To właśnie koronawirus spowodował dwuletnią przerwę w organizacji biegu ku czci Powstańców Warszawskich i walczącej stolicy. Ostatnie wydarzenie zorganizowane zostało w 2019 roku. Przepisy wprowadzone przez rząd 22 czerwca pozwalają na to, by w 2021 zorganizować 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Planowana data wydarzenia to 7 sierpnia. Organizatorzy chcą, by tego dnia w Warszawie biegacze znów mogli, w świetle płonących zniczy, uczcić pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. Zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego 2021 będą wyglądały inaczej niż przed pandemią. W dalszej części artykułu przeczytacie, jak zapisać się na wydarzenie.

Był ukryty pod ziemią przez dziesięciolecia. Można już podziwiać zabytkowy pomnik

Zapisy na 30. Bieg Powstania Warszawskiego - kiedy ruszają? Jak się zapisać?

W tym roku zapisy na 30. Bieg Powstania Warszawskiego będą się odbywały wyłącznie przez Internet. Startują 6 lipca o godzinie 10:00. Zapis jest ważny jedynie po wprowadzeniu wymaganych danych i wniesieniu opłaty. Zapisów można dokonać na stronie zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl. Aby dokonać zapisu, należy mieć konto na stronie Aktywna Warszawa. Organizatorzy zachęcają, by stworzyć je jeszcze przed 6 lipca.

Bieg Powstania Warszawskiego 2021 - CENY

Cena wpisowego wynosi 60 zł przez pierwsze dwa dni rejestracji. Od 8 lipca cena wzrasta do 70 zł. Z opłat zwolnieni są seniorzy, którzy najpóźniej w dniu biegu ukończą 70 lat. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: Bieg Powstania Warszawskiego 2021: ZAPISY - jak wziąć udział w biegu?