Biedronka

i

Autor: Amateusz Calik - SE

Biedronka znów zamyka sklepy w niedzielę. Chodzi o dobro pracowników

2021-08-12 10:02

Sklepy Biedronka w tę niedzielę będą zamknięte w całej Polsce. Tym razem nie będzie wyjątków. Od lipca Biedronka podpisała umowę z Pocztą Polską, dzięki której kilkaset sklepów już w ubiegłym miesiącu działało również w ostatni dzień tygodnia. Jak poinformowała sieć sklepów: chodzi o dobro pracowników.

Od lipca tego roku sieć sklepów Biedronka otwiera się dla swoich klientów również w niedzielę. Nie są to wszystkie placówki, a tylko wybrane, które świadczą dodatkową usługę jaką jest „Odbiór w Punkcie”. To dzięki podpisanej umowie z Pocztą Polską Biedronka może przyjmować klientów również w ostatni dzień tygodnia. Docelowo w całej Polsce ma być ponad 3 tysiące takich placówek! Jednak w ten weekend to się zmieni i nie będzie żadnych wyjątków! - Sieć dyskontów Biedronka zamknie w najbliższą niedzielę wszystkie swoje sklepy. Także te, które z Pocztą Polską wdrażają usługi "Odbiór w Punkcie” – informuje portal Wiadomoscihandlowe.pl. Biedronka tłumaczy zamknięcie swoich sklepów dobrem pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Kukiz w ogniu krytyki po Lex TVN. Gwiazdy nie przebierają w słowach. "W du*ę się pocałuj. To taka piękna gra"

Biedronka znów zamyka sklepy w niedzielę

Powodem zamknięcia wszystkich sklepów Biedronka w całej Polsce jest święto. W tę niedzielę, 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i jednocześnie Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jednak co warto wiedzieć przepisy mówiące o zakazie handlu w niedziele tak samo traktują każdą niedzielę jak i święta, więc również 15 sierpnia sklepy mogłyby być otwarte! Mimo to operator postanowił inaczej i ze względu na dobro pracowników nie otworzy tego dnia ani jednej placówki!

Biedronka znów zamyka sklepy w niedzielę. Ale tylko w tę najbliższą

Ta niedziela nie będzie początkiem zmian, jakie w lipcu zaszły w sieci sklepów Biedronka. Mimo wolnego dnia pracownicy kilkuset placówek w całej Polsce pójdą do pracy w niedzielę 22 sierpnia. Od lipca sklepy Biedronka wdrażają nową usługę „Odbiór w Punkcie”. Robią to we współpracy z Pocztą Polską. Dzięki temu sklepy formalnie stają się placówkami pocztowymi i mogą legalnie prowadzić sprzedaż w dni objęte zakazem handlu. Sieć dąży do tego, aby w całej Polsce było ponad 3 tysiące sklepów otwartych siedem dni w tygodniu.

Tajemnicze zjawisko nad Warszawą! To ludzie perseidy z Red Bull Skydive Team
Źródło: Biedronka znów zamyka sklepy w niedzielę. Nie będzie wyjątków