Zdjęcie sprzętu wojskowego

i

Autor: Twitter / @MotolkoHelp

Białoruś kieruje ciężki sprzęt wojskowy na granice z Litwą i Ukrainą [WIDEO]

2022-05-04 14:22

Białoruś rozpoczęła w środę niezapowiadane ćwiczenia wojskowe, by sprawdzić gotowość bojową swojej armii - informuje agencja Reutera, powołując się na komunikat białoruskiego ministerstwa obrony. Resort zapewnił, że manewry nie stanowią zagrożenia dla sąsiednich krajów. W ramach ćwiczeń kolumny sprzętu wojskowego ustawiane są w pobliżu granic Ukrainą i Litwą.

Białoruś prowadzi ćwiczenia wojskowe przy granicy z Ukrainą i Litwą?

Projekt Biełaruskij Hajun, który zbiera i publikuje informacje na temat ruchów i działań wojsk na terytorium Białorusi, podał na Twitterze, że w środę rano zauważono przemieszczanie białoruskiego sprzętu wojskowego w stronę granicy litewskiej i ukraińskiej.

Białoruś rozpoczęła w środę (4 maja) niezapowiadane, ćwiczenia wojskowe, by sprawdzić gotowość bojową swojej armii. Informacje o ćwiczeniach przekazała agencja Reutera, powołując się na komunikat białoruskiego ministerstwa obrony. Resort zapewnił, że manewry nie stanowią zagrożenia dla sąsiednich krajów.

"Planowany test (gotowości bojowej) obejmuje przemieszczenie się znacznej liczby pojazdów wojskowych, co może spowolnić ruch na drogach publicznych" - zaznaczono w komunikacie.

Według tej informacji o godz. 6 czasu lokalnego (5 czasu polskiego) kolumna około 30 sztuk sprzętu wojskowego białoruskich sił zbrojnych zmierzała z Mińska w stronę rejonu oszmiańskiego, czyli w kierunku granicy litewskiej, trasą M7. Na zamieszczonym nagraniu pokazano transportery opancerzone BTR-82A oraz BTR-80K.

Natomiast około godz. 8.30 (7.30) dywizjon systemu rakietowego S-300PS sił zbrojnych Białorusi kierował się z Brześcia w stronę Mokranów, czyli ku granicy ukraińskiej, trasą R-17. W skład kolumny wchodziło około 25-30 sztuk sprzętu wojskowego.

Źródło: Białoruś kieruje ciężki sprzęt wojskowy na granice z Litwą i Ukrainą [WIDEO]