Będzie nowa zajezdnia autobusowa na Woli

i

Autor: ZTM Warszawa Będzie nowa zajezdnia autobusowa na Woli

Będzie nowa pętla autobusowa na Woli. Co jeszcze się zmieni? [MAPA]

2021-04-23 18:48

Będzie nowa pętla autobusowa na Woli! I to jeszcze w tym roku. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie podpisał umowę. Pętla pojawi się przy skrzyżowaniu ulic Ostroroga i Wawrzyszewskiej. Ale zmian będzie znacznie więcej...

Będzie nowa pętla autobusowa na Woli i przebudowa ulicy! Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego - ma być wygodniej i bezpieczniej. O jakie zmiany dokładnie chodzi?

Nowa pętla będzie przy skrzyżowaniu ulic J. Ostroroga i Wawrzyszewskiej. Będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m. - Zastąpi dzisiejszą pętlę, która jest na ulicy Płockiej. Ta pętla jest po prostu za mała. Nie mieszczą się nam wszystkie autobusy, które tamtędy jeżdżą  - mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasz Kunert 

 Na nowej pętli staną:

  • dwa autobusy 12-metrowe,
  • trzy autobusy 18-metrowe.

Co jeszcze zmieni się na Woli?

Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi.

Czytaj także: Będą kolejne strefy płatnego parkowania. Tym razem na Mokotowie i na Pradze

Nowa pętla to nie koniec zmian w tym rejonie. - W ramach tej samej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy J. Ostroroga – będzie bezpieczniej, a korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego stanie się wygodniejsze. Para nowych przystanków autobusowych planowana jest przy skrzyżowaniu ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które dziś są przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami - tłumaczy Kunert.

Będzie nowa pętla autobusowa na Woli. Co jeszcze się zmieni? [MAPA]

i

Autor: ZTM Warszawa Będzie nowa pętla autobusowa na Woli. Co jeszcze się zmieni? [MAPA]

Zgodnie z umową, pętla ma być gotowa w grudniu tego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne. Z takim mierzą się w 5 klasie. Podołasz mu?

Pytanie 1 z 10
Poniedziałek był niezwykłym dniem w naszej szkole podstawowej im. Marszałka J(?)zefa Piłs(?)dskiego. Zaczynał się on naprawdę koszmarnie!
Autobus zasilany wodorem
Źródło: Będzie nowa pętla autobusowa na Woli. Co jeszcze się zmieni? [MAPA]