Drink

i

Autor: pixabay.com Drink

Barmanka prowadziła kompletnie pijana - tłumaczyła, że degustowała drinki dla klientów

2021-07-08 11:26

Potrąciła pieszego, wjechała w tył innego auta i... podała policji zaskakujące tłumaczenie. Barmanka twierdziła, że jedynie "degustowała" drinki przygotowywane dla klientów. Więcej o tej sprawie przeczytacie w naszym artykule.

Na stronie mokotowskiej komendy policji opisano zatrzymanie kobiety, która prowadząc po alkoholu potrąciła pieszego i wjechała w tył innego auta stojącego na światłach. Na szczęście potrącenie okazało się niegroźne, a kierowca samochodu, w który uderzyła pijana, nie odniósł żadnych obrażeń i sam zadzwonił pod numer alarmowy 112. Policjanci z rejonu dzielnicy Mokotów ruszyli na wskazane miejsce. Gdy dojechali do skrzyżowania ulic Czerniakowskiej i Chełmskiej, zobaczyli auto sprawczyni stojące na pasie zieleni. Kierująca już na pierwszy rzut oka wyglądała na pijaną. Do policjantów podeszła chwiejnym krokiem. Następnie przedstawiła swoje zaskakujące tłumaczenia.

Groźny gatunek kleszcza. Gdzie występuje?
Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

Sprawczyni wypadku "degustowała drinki"

Na początku zaprzeczyła temu, że potrąciła pieszego na ul. Szwoleżerów. Jej zdaniem do czegoś takiego nie doszło. Na pytanie o jej stan trzeźwości odpowiedziała zaś, że jest barmanką i właśnie wraca z pracy, w której nie piła, a jedynie "degustowała drinki" przygotowywane dla klientów. Badanie alkomatem wskazało, że po tej degustacji zatrzymana miała około 2 promili alkoholu w organizmie.

Całe szczęście, że nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, że siadanie za kierownicą choćby po odrobinie alkoholu stwarza śmiertelne zagrożenie dla pieszych i wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Sprawczyni wypadku straciła prawo jazdy. Ponadto czeka ją rozprawa sądowa, podczas której może zostać skazana na 2 lata więzienia i wysoką grzywnę.

Źródło: mokotow.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Barmanka prowadziła kompletnie pijana - tłumaczyła, że degustowała drinki dla klientów