Robert Lewandowski i Kacper Kozłowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski i Kacper Kozłowski

Baraże MŚ 2022. Media: FIFA przyzna reprezentacji Polski walkower

2022-03-03 11:28

W PZPN, w związku panuje przekonanie graniczące z pewnością, że Rosja zostanie ukarana przez FIFA walkowerem. Nie będzie szukania innego rywala, tylko 29 marca Biało-Czerwoni zagrają w Chorzowie ze Szwecją lub Czechami – donosi portal Onet.pl. Według takiego scenariusza już 24 marca dowiemy się z kim z pary Szwecja - Czechy zagramy o awans na mundial.

Oficjalnej decyzji FIFA nadal brak, ale jak donosi Onet.pl, powołując się na angielskie media, ta ma zapaść najpóźniej w piątek. Według podanych informacji w związku panuje przekonanie, że Polska reprezentacja dostanie walkowera i w barażu o udział w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze zagra wyłącznie jeden mecz. Rywali, gdyby taki scenariusz okazał się prawdziwy, poznamy 24 marca. Wówczas swój mecz rozgrywają reprezentacje Szwecji i Czech.

CZYTAJ TAKŻE: New York Times: Władze Chin wiedziały o ataku Putina na Ukrainę! Poprosiły go, aby zrobił to po igrzyskach

FIFA brała pod uwagę kilka rozwiązań

Wykluczenie od odwołania reprezentacji Rosji przez najważniejsze federacje piłki nożnej w Europie (UEFA) i na świecie (FIFA) ze wszystkim występów jakie zostały zaplanowane wymaga nowych rozwiązań. Zastanawiano się między innymi nad rozegraniem trójmeczu z udziałem Polski, Czech i Szwecji. Na to jest już zdecydowanie za późno i ustalenie terminów jest niemożliwe.

W mediach mówiono także o innym rozwiązaniu, czyli znalezieniu Polakom zastępstwa. Według statystyk z fazy grupowej eliminacji MŚ 2022 w Katarze, brano pod uwagę Słowację. Zastanawiano się także nad reprezentacją Węgier, która dobrze zaprezentowała się w Lidze Narodów.

Czas nagli. Potrzeba szybka decyzja

Jak przypomina Onet.pl: najpóźniej w poniedziałek selekcjonerzy narodowych reprezentacji wyślą powołania dla swoich piłkarzy, w których trzeba podać, na jaki mecz i gdzie rozgrywany wzywa się kadrowicza.

FIFA musi szybko podjąć decyzję, mimo że zwleka z nią już kilka dni. Nie od dziś wiemy, że Rosja przez dłuższy czas nie zagra żadnego meczu. Dlatego najbardziej prawdopodobną decyzją, która nie wymaga zmiany terminarzy trzech reprezentacji, a także powoływania kolejnej do gry z Polską w pierwszej rundzie baraży jest walkower.

Źródło: Onet.pl

Mistrz judo Paweł Nastula niszczy zdjęcie z kolacji z Putinem
Źródło: Baraże MŚ 2022. Media: FIFA przyzna reprezentacji Polski walkower