Awaria kanału rzeki Rudawki: Zawali się jezdnia przy Broniewskiego?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne Awaria kanału rzeki Rudawki: Zawali się jezdnia przy Broniewskiego?

Awaria kanału rzeki Rudawki: Zawali się jezdnia przy Broniewskiego?

2021-04-15 17:39

Awaria kanału rzeki Rudawki najprawdopodobniej nie doprowadzi do zapadnięcia się nawierzchni jezdni przy ulicy Broniewskiego - takie są ustalenia sztabu kryzysowego zwołanego przez miasto. Od piątku w tym rejonie z uszkodzonego kanału wycieka woda.

W związku z awarią kanału rzeki Rudawki, do której doszło w piątek, miasto zwołało sztab kryzysowy. Zastanawiano się m.in. czy nie dojdzie do podmycia ulicy Broniewskiego.

Jak doszło do awarii?

Prawdopodobnie do awarii doszło podczas prac wykonywanych przez jedną z firm. Chodziło o firmę wykonującą prace na zlecenie zakładu energetycznego. To wtedy doszło do uszkodzenia odcinka rzeki Rudawki, która przechodzi pod działkami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- W trzech kolejnych studniach rewizyjnych rzeki Rudawki jest wysokie prawdopodobieństwo, że zaczopowany jest środkowy odcinek, gdzie były prowadzone roboty na zlecenie jednej z firm. Środkowa studzienka wypełniona jest świeżym piachem. Prawdopodobnie podmytym po uszkodzeniu wcześniejszego odcinku kanału - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza. Kanał znajduje się z dala od nawierzchni jezdni przy u. Broniewskiego, więc nie zdecydowano się na zmianę organizacji ruchu.

Czytaj także: Awaria rury ciepłowniczej na Pradze. Autobus zapadł się w jezdnię

- Wykonawca ma przeprowadzić monitoring wizyjny wspólnie z MPWiK w tym kanale. Będzie to możliwe dopiero po odpompowaniu wody i oczyszczeniu z mułu. Woda jest na bieżąco odpompowywana przy pomocy straży pożarnej i MPWiK - mówi rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Sytuacja jest cały czas monitorowana.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czy masz wyczucie stylu? Mniej niż 5/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Najmodniejsza fryzura kobieca w tym sezonie to:
Raport z Anteny 15.04
Źródło: Awaria kanału rzeki Rudawki: Zawali się jezdnia przy Broniewskiego?