Ratownicy medyczni odchodzą z pracy

i

Autor: Lidia Rachwalska

AGROunia dołącza do strajku medyków. Przed Sejmem stanie białe miasteczko 11.09.2021 [POSTULATY]

2021-09-07 19:42

Rolnicy i medycy łączą siły. AGROunia zapowiedziała, że zamierza dołączyć do protestujących medyków. W sobotę przed Sejmem ma stanąć "Białe Miasteczko 2.0". Pojawi się tam także namiot rolników. Sprawdź szczegóły.

Rolnicy z AGROunii dołączają do strajku medyków zaplanowanego na sobotę 11.09.2021. Będzie marsz ulicami Warszawy. - Startujemy wszyscy razem z Placu Krasińskich. Przejdziemy przed Ministerstwo Zdrowia, a następnie pod KPRM - informuje AGROunia.

Białe Miasteczko 2.0

Rolnicy będą mieć swój namiot w „Białym Miasteczku 2.0”. - Nasi ludzi będą tam stacjonować dzień i noc. Gdzie staną namioty, o tym poinformują medycy w najbliższych dniach - informują rolnicy.

- Nie pozwolimy na to, żeby pielęgniarki były ignorowane przez rząd, lekarze lekceważeni, a ratownicy medyczni czuli się w Polsce niepotrzebni. To trzeba zmienić. I my staniemy w obronie tych ludzi, staniemy razem z nimi ramię w ramię. Będziemy już w sobotę od samego południa na placu Krasińskich w Warszawie. My rolnicy z AGROunii będziemy wspierać protest medyków. Nie podoba się nam podejście rządu do nich. Wiemy, jak się medycy czują. My sami jesteśmy od wielu lat lekceważeni, ignorowani, olewani i przedstawiani jako Ci, którzy są w Polsce niepotrzebni. I pielęgniarki, i położne, i medycy, i ratownicy medyczni, i lekarze i rolnicy - są potrzebni! Razem będziemy walczyć o to, żeby nasz byt był coraz lepszy, a praca wykonywana nie musiała odbywać się kosztem naszego zdrowia - mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Manifestacja rozpocznie się w sobotę na Placu Krasińskich w sobotę 11.09.2021 o godzinie 11.

Czego nie wypada robić na ślubie? Rozwiąż QUIZ i sprawdź czy wiesz jak się zachować!

Pytanie 1 z 5
Kiedy wznosić toast?
Szczepionki przeciw COVID-19 są przebadane i bezpieczne
Źródło: AGROunia dołącza do strajku medyków. Przed Sejmem stanie białe miasteczko 11.09.2021 [POSTULATY]