Michał Kołodziejczak

i

Autor: PAP / Zofia Bichniewicz Michał Kołodziejczak

AgroUnia: BLOKADY na MAZOWSZU - gdzie i kiedy drogi województwa będą nieprzejezdne?

2021-08-20 12:22

AgroUnia, z Michałem Kołodziejczakiem na czele, zapowiada blokady dróg na terenie całej Polski. Lider wskazał miejsca, gdzie rolnicy zastawią jezdnię traktorami. Blokowane będą też drogi w województwie mazowieckim! Sprawdźcie, gdzie i kiedy można się ich spodziewać.

Protesty rolników w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się w całym kraju. AgroUnia blokady dróg zapowiedziała też na Mazowszu. Protesty zostały zgłoszone w trybie 24 i 48 godzinnym. Oznacza to, że w niektórych miejscach drogi mogą być nieprzejezdne przez dwa dni! Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział to podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę, 18 sierpnia. Kołodziejczak odniósł się też do słów premiera Morawieckiego, który zapowiedział, że na protestach rolników ma być obecna policja. Zdaniem szefa AgroUnii, jest to obraza dla wszystkich rolników. Podróżujących drogami województwa mazowieckiego najbardziej interesuje, kiedy i gdzie trasy będą nieprzejezdne. W dalszej części artykułu znajdziecie informacje dotyczące blokady dróg na Mazowszu.

Kiedy protesty AgroUnii na Mazowszu?

Na środowej konferencji Kołodziejczak powiedział, że celem AgroUnii jest doprowadzenie do dwustronnych rozmów z rządem. Do omówienia jest 21 punktów przygotowanych przez rolników. Jeśli rząd szybko nie przystąpi do rozmów, zostaną one przedstawione podczas zapowiedzianych blokad. Kiedy mają się odbyć? Protesty zostały zaplanowane na 24 i 25 sierpnia. Województwa mazowieckiego dotyczy druga data - 25 sierpnia.

W Nowym Targu robią lody z owczego mleka

Blokady dróg - gdzie pojawią się rolnicy 24 i 25 sierpnia? LISTA

Michał Kołodziejczak podał listę dróg, które mają zostać zablokowane. 24 sierpnia blokady odbędą się na terenach woj. kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Z kolei 25 sierpnia w województwach mazowieckim, podkarpackim, łódzkim, wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Poniżej lista blokowanych dróg. Gdzie odbędzie się blokada na Mazowszu? Plany AgroUnii zakładają blokadę drogi DK50 na wysokości Czaplinka. Wcześniej, w godzinach 9-10, ma się odbyć protest pod zakładem przetwórczym w Kozietułach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: AgroUnia: BLOKADY na MAZOWSZU - gdzie i kiedy drogi województwa będą nieprzejezdne?