Parking

i

Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Abonament parkingowy tylko dla płacących podatki?

2021-12-07 17:45

Abonament parkingowy już niebawem może być tylko dla płacących podatki w Warszawie. W trakcie najbliższej sesji rady miasta projektem takiej uchwały chcą się zająć stołeczni radni. Co się zmieni dla mieszkańców?

Na czwartkowej sesji Rady Miasta radni pochylą się nad zmianami zasad wydawania abonamentu mieszkańca w strefie płatnego parkowania. Projekt uchwały zakłada, że do jego uzyskania oprócz meldunku w stolicy, będzie konieczne rozliczanie tu podatku PIT.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"

Zmiany będą dotyczyły nie tylko zwykłych abonamentów rejonowych, pozwalających na parkowanie auta w pobliżu maksymalnie ośmiu parkomatów najbliższych miejscu zamieszkania, ale również nowego abonamentu obszarowego uprawniającego do parkowania na większym obszarze,  w tym wypadku określonym przez drogowców. 

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

Po przyjęciu nowych przepisów, poza meldunkiem konieczność rozliczania się z PIT-u w Warszawie będzie dodatkowym wymogiem, który pozwoli na uzyskanie abonamentu parkingowego. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Abonament parkingowy tylko dla płacących podatki?