6 grudnia niedzielą handlową! Gdzie zrobimy zakupy w Mikołajki?

2020-12-05 10:29 a.d.
6 grudnia niedzielą handlową! Gdzie zrobimy zakupy w Mikołajki?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

6 grudnia niedzielą handlową! Gdzie zrobimy zakupy w Mikołajki? Ze względu na panującą pandemię koronawirusa rząd zdecydował się się na wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej. Dzięki temu ruch w sklepach ma zostać znacznie rozładowany. Już wiemy, że padła decyzja, iż w grudniu zakupy zrobimy również w Mikołajki!

6 grudnia niedzielą handlową! Gdzie zrobimy zakupy w Mikołajki? O możliwości wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu poinformował na konferencji prasowej 21 listopada szef MRPiT Jarosław Gowin. Potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta, ale to już niemal pewne: w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte. Senat niemal jednogłośnie, przyjął rządową ustawę. I choć rzutem na taśmę zostały zgłoszone dwie poprawki: Lewicy i senatora PiS - u Jana Marii Jackowskiego, to wystarczającego poparcia jednak nie dostały. Teraz ustawa trafi wprost na biurko prezydenta, później potrzebna jest jeszcze publikacja w Dzienniku Ustaw.

- Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna - czytamy w uzasadnieniu.

Niedziele handlowe w grudniu 2020 - kiedy na zakupy?

W grudniu do sklepów w niedzielę udamy się trzy razy. Oznacza to, że więcej czasu zyskamy na świąteczne zakupy. Niedziele handlowe w grudniu wypadają:

  • 6 grudnia
  • 13 grudnia
  • 20 grudnia
Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!