Szpital Południowy na Ursynowie

i

Autor: materiały prasowe Szpital Południowy na Ursynowie

50 pacjentów w Szpitalu Południowym! 99 proc. z nich niezaszczepionych

2021-09-15 16:05

- Odczuwamy początek czwartej fali - mówią lekarze z covidowego Szpitala Południowego, w którym obłożenie z dnia na dzień jest coraz większe. Pacjenci trafiając do nas błagają o szczepionkę - mówi ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Południowym dr Agata Kusz-Rynkun.

Białe miasteczko

Szpital Południowy wypełnia się!

Tempo wzrostu zakażeń rośnie, a pacjentów w szpitalach przybywa. - Odczuwamy początek czwartej fali - mówią lekarze z covidowego Szpitala Południowego, w którym obłożenie z dnia na dzień jest coraz większe. W tej chwili przebywa w nim 50 pacjentów. Dziewięć z nich pod respiratorami. 99 proc. tych, którzy trafiają pod respirator to osoby, które się nie zaszczepiły.

- Trafiając do nas - błagają o szczepionkę. Nie chcemy żegnać ludzi. Nie chcemy, żeby nam umierali, bo jak przegrywamy tę walkę to jest nasza osobista porażka. Dlatego apelujemy do wszystkich, aby się szczepili - mówi ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu Południowym dr Agata Kusz-Rynkun.

Szpital właśnie otworzył nowy moduł dla chorych na COVID-19. Łóżka w razie potrzeby będą w czasie czwartej fali dostawiane. Gorzej jest z lekarzami, których cały czas brakuje. - Z 50 pacjentami damy radę, ale nie wiemy, jak będzie z dwustoma. Cały czas zapraszamy do współpracy. Angażujemy i szukamy lekarzy - mówi prezes placówki Artur Krawczyk. W tej chwili w szpitalu na Ursynowie jest zatrudnionych 300 lekarzy. Pracują w kilku miejscach na raz, a do covidowej placówki przyjeżdżają na kilka dyżurów w miesiącu. Szef szpitala nie wyklucza, że wystąpi do wojewody z prośbą o oddelegowanie pracowników do pracy w czasie czwartej fali.

Czytaj także: KRZEPKA PRAŻANKA - kiedy i gdzie BEZPŁATNE kursy samoobrony dla kobiet? [DATY]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: 50 pacjentów w Szpitalu Południowym! 99 proc. z nich niezaszczepionych