Hermes

i

Autor: Hermes/Canva

Pieniądze

Znany dom mody wynagradza pracowników. "Chcemy dzielić owoce wzrostu z tymi, którzy pracują na ten sukces"

Słynna marka Hermès, pochodząca z Francji, cieszy się doskonałym wynikiem sprzedażowym za 2023 rok. Dlatego każdy z 22 tysięcy pracowników firmy... dostał taką samą premię!

Taka sama premia dla wszystkich pracowników

Dodajmy, że te same pieniądze dostali wszyscy - bez względu na stanowisko, wiek czy staż. „Chcemy dzielić owoce wzrostu z tymi, którzy pracują na ten sukces każdego dnia” - przekonują, cytowani przez "Rzeczpospolitą", przedstawiciele firmy.

Decyzja o wypłaceniu konkretnych premii nie była bezpodstawna. Przychody marki Hermès w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosły 13,4 miliarda euro - o ponad 20 procent więcej w porównaniu z rokiem 2022 - przypomina "Rz".

Rekordowe zyski marki Hermès. Z kolei Chanel, Dior czy Louis Vuitton zostają daleko w tyle

Mało tego, swoim wynikiem finansowym Hermès wyprzedził kilku rywali z branży luksusowej mody m.in. Chanel, Dior czy Louis Vuitton.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy marki Hermès otrzymali tak hojną premię. Zarząd marki nagrodził ich również w lutym 2023 roku, przyznając im dokładnie taką samą kwotę jak teraz - przypomina "Rzeczpospolita".

Warto dodać, że Hermès nie tylko pochwalił się swoim wynikiem sprzedażowym, ale jednocześnie przedstawił strategię na najbliższe miesiące. Marka zapowiedziała, że podniesie w tym roku ceny swoich wyrobów o osiem-dziewięć procent.

Jednak jak przewiduje "Rzeczpospolita", najprawdopodobniej wyższe ceny nie zrobią na klientach marki zbyt dużego wrażenia i nie zniechęcą ich do kupowania torebek i innych wyrobów Hermèsa.

QUIZ. Przypasujesz wersy tych hitów do zespołu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 11
"Wołasz mnie - słyszę swoje imię / Płynę więc - przecież wszystko płynie / Mówisz, że nic się nie zmieniło / Tak już jest - tak już przecież było" - to słowa piosenki zespołu...