Tomasz Bagiński - nominowany do Oscara filmowiec w “Mellinie” Eski ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe - FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Tomasz Bagiński gościem nowej "Melliny"

Tomasz Bagiński - nominowany do Oscara filmowiec w “Mellinie” Eski ROCK!

2023-08-11 8:52

W czwartek 10 sierpnia, o godzinie 18:00, swoją premierę miał trzydziesty drugi już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Tomasz Bagiński - uznany polski rysownik, animator i producent, mający na koncie nominację do Oscara! Czy w rozmowie padło coś na temat “Wiedźmina”?

Gościem najnowszego odcinka talk-show “Mellina” był Tomasz Bagiński - polski rysownik, grafik, animator, a także reżyser i producent filmowy. Początkowo studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, jednak szybko porzucił ten kierunek na rzecz robienia filmów. W 1999 roku rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim projektem - mowa o krótkometrażowym fantastycznonaukowym filmie animowanym “Katedra”. Produkcja, na podstawie opowiadania Jacka Dukaja, została ukończona w 2002 roku - to wtedy Bagiński otrzymał główną nagrodę na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH. Rok później zaś “Katedra” zapewniła mu nominację do Oscara w kategorii “Najlepszy krótkometrażowy film animowany”. W kolejnych latach Bagiński prezentował takie produkcje, jak “Sztuka spadania”, “Kinematograf” czy “Animowana historia Polski”. Od lat Tomasz Bagiński spełnia się także jako producent - jest on producentem wykonawczym takich seriali, jak “Wiedźmin” czy “Kierunek: Noc”, które powstały na zamówienie Netflixa.

Mellina - Tomasz Bagiński: w liceum trollowaliśmy Hołownię / Mellina #32

Tomasz Bagiński w “Mellinie” Eski ROCK!

W rozmowie z Marcinem Mellerem pada tylko jedno pytanie o “Wiedźmina”. Będzie za sporo to o trollowaniu w liceum Szymona Hołowni. Bagiński dziś lata między Warszawą a Los Angeles, wciąż wspomina jednak czas kiedy przyjechał z Białegostoku do Warszawy. Bagiński mówi też, dlaczego strach przed sztuczną inteligencją jest przesadzony, zdradza, dlaczego nie zawsze warto studiować i dlaczego jesteśmy za ciency, żeby rozmawiać o istnieniu Boga.

Wszyscy wydawali się bardziej tacy, którzy rozpychają się łokciami (...) że jak się nie wepchniesz w drzwi, to będziesz stać w tej kolejce latami.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.