Pamiętasz cytaty z serialu Czterej Pancerni i pies? Spróbuj zdobyć komplet punktów w quizie

i

Autor: Materiały TVP Quiz z cytatów z serialu "Czterej pancerni i pies"

quizy

Teksty i cytaty z serialu "Czterej Pancerni i pies" - czy je pamiętasz? Quiz

2024-06-04 15:41

W historii polskiej telewizji powstało już bardzo dużo seriali, wobec których dziś używa się zwrotów "kultowy" czy "legendarny". Nie każda produkcja jednak, która niedługo skończy 60 lat cieszy się takim statusem. Już w 2026 roku 60-lecie obchodzić będzie serial "Czterej pancerni i pies" - czy pamiętasz cytaty z tego klasyka?

W 1938 roku, a więc jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, w Warszawie powstała i została uruchomiona stacja telewizji publicznej - to właśnie nią znamy dziś pod nazwą TVP1. Rozwój prac nad rozwojem telewizji został jednak przerwany wraz z wybuchem światowego konfliktu, a wznowiony został dopiero w latach 50. Uznaje się, że pierwszy polski program telewizyjny wystartował dokładnie 25 października 1952 roku, punktualnie o godzinie 19:00. W kolejnych latach uruchamiane były telewizje regionalne, a w 1970 roku uruchomiony został program drugi telewizji polskiej.

Pięć lat wcześniej, w 1965 roku, na antenie TVP wyemitowany został pierwszy polski serial. Była nim produkcja Barbara i Jan, przedstawiająca losy początkującej dziennikarki i doświadczonego fotoreportera fikcyjnej warszawskiej gazety "Echo". Już rok później na małe ekrany trafiła produkcja, którą dziś wielu uznaje za jedną z najważniejszych w historii polskiej telewizji - Czterej pancerni i pies.

Groby aktorów "Czterech pancernych" i "Wojny domowej". Niezapomniani

Czy znasz dialogi i cytaty z serialu "Czterej pancerni i pies"?

Ostatecznie powstały trzy sezony serialu, które emitowane były w latach 1966, 1969-1970, a złożyło się na nie dwadzieścia jeden odcinków. Projekt, przedstawiający dzieje załogi czołgu T-34-85 nr 102 "Rudy", cieszy się ogromną popularnością wśród polskich widzów i powszechnym uznaniem do dziś.

Czy pamiętasz najlepsze cytaty z Czterech pancernych i psa? Sprawdź się:

Pamiętasz cytaty z serialu "Czterej pancerni i pies"? Spróbuj zdobyć komplet punktów w quizie

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij cytat z serialu: "Pies, kos, ... zwierzyniec nie wojsko"