Konstrukcja samego odtwarzacza do kaset podobnie jak moda na jego użycie już dekadę temu odeszła do lamusa. Streamerzy i wszyscy, którzy aktualni posługują się już od lat aplikacjami umożliwiającymi słuchanie ulubionych playlist online zdaje się, że całkowicie zapomnieli o istnieniu kaset magnetowidowych.
Kasety magnetofonowe wracają do łask!
Kasety magnetowidowe wracają do łask pomimo, że kilka miesięcy temu zmarł ich twórca Lou Ottens. na rynku jest coraz mniej sprzętu, który umożliwia korzystanie z tych zapomnianych nośników, a to wymiernie wpływa na kształtowanie się cen samych kaset, które powoli zyskują miano antyków. Jeszcze około 15 lat temu kasetę z ulubionym albumem mogliśmy kupić w cenie około 20 złotych, teraz kwota jaką należy zapłacić za najtańszą, mówiąc kolokwialnie - pierwsza lepsza, to minimum 60-80 złotych!
Specjaliści analizujący rynek pod kątem zapotrzebowania i popytu na dane produkty uważają, że średnia cena za klasyczne kasety magnetowidowe uplasuje się na poziomie 26 do nawet 80 złotych za sztukę, ale w perspektywie najbliższych 3 lat. Wynika z tego, że przez najbliższe lata właściciele rozbudowanych kolekcji tego typu nośników będą mogli sporo zarobić na handlu samymi kasetami, ponieważ jak już wiecie aktualnie średnia cena za jedną sztukę to około 100 złotych, co jest sytuację kuriozalną.
Kasety magnetofonowe - białe kruki kosztują fortunę
Kasety magnetofonowe wracają do łask, a białe kruki kosztują fortunę! To efekt wysokiego zapotrzebowanie na te produktu, który wywołała moda na vintage. Ręce zacierają nie tylko sami posiadacze kaset, ale tez ci, którzy dysponują jeszcze oryginalnym sprzętem do ich odtwarzania. Często cena tego drugiego już teraz sięga kilkunastu tysięcy złotych! W sieci na kilku popularnych portalach aukcyjnych można znaleźć oferty sprzedaży wielu kolekcji - ich cena potrafi sięgnąć nawet 5 tysięcy złotych. najpopularniejsze są debiutanckie wydania Queen, The Rolling Stones oraz Abba. Z najnowszego badania Nielsen Music wynika, że średnia roczna sprzedaż kaset magnetowidowych oscyluje w okolicy 219 tysięcy sztuk - jedynie w USA, w Europie liczba ta jest znacznie wyższa i sięga nawet 750 tysięcy sztuk sprzedanych nośników.