Kaseta magnetowidowa

i

Autor: ADAM BYSIEK / Radio ESKA ROCK Kaseta magnetowidowa

Te kasety są warte fortunę! Sprawdź czy nie masz ich w swoim domu

2021-05-11 10:52

Jeżeli kiedykolwiek pomyśleliście chociaż przez chwile, że słynne kasety magnetofonowe są reliktem przeszłości, to byliście w wielkim błędzie! Wiele wskazuje na to, że znane z epoki kochanych przez wielu walkmenów nośniki wracają na salony. W sieci w ostatnim czasie pojawiło się kilkanaście tytułów, których właściciele mogą zgarnąć prawdziwe fortuny. Lepiej sprawdź już teraz swoją zakurzona szafkę lub strych, bo być może właśnie Ty jesteś szczęśliwym posiadaczem istnych złotych kruków, których cena przyprawia o zawrót głowy!

Konstrukcja samego odtwarzacza do kaset podobnie jak moda na jego użycie już dekadę temu odeszła do lamusa. Streamerzy i wszyscy, którzy aktualni posługują się już od lat aplikacjami umożliwiającymi słuchanie ulubionych playlist online zdaje się, że całkowicie zapomnieli o istnieniu kaset magnetowidowych.

Kasety magnetofonowe wracają do łask!

Kasety magnetowidowe wracają do łask pomimo, że kilka miesięcy temu zmarł ich twórca Lou Ottens. na rynku jest coraz mniej sprzętu, który umożliwia korzystanie z tych zapomnianych nośników, a to wymiernie wpływa na kształtowanie się cen samych kaset, które powoli zyskują miano antyków. Jeszcze około 15 lat temu kasetę z ulubionym albumem mogliśmy kupić w cenie około 20 złotych, teraz kwota jaką należy zapłacić za najtańszą, mówiąc kolokwialnie - pierwsza lepsza, to minimum 60-80 złotych!

II Wielka giełda płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych w Olsztynie

Specjaliści analizujący rynek pod kątem zapotrzebowania i popytu na dane produkty uważają, że średnia cena za klasyczne kasety magnetowidowe uplasuje się na poziomie 26 do nawet 80 złotych za sztukę, ale w perspektywie najbliższych 3 lat. Wynika z tego, że przez najbliższe lata właściciele rozbudowanych kolekcji tego typu nośników będą mogli sporo zarobić na handlu samymi kasetami, ponieważ jak już wiecie aktualnie średnia cena za jedną sztukę to około 100 złotych, co jest sytuację kuriozalną.

Kasety magnetofonowe - białe kruki kosztują fortunę

Kasety magnetofonowe wracają do łask, a białe kruki kosztują fortunę! To efekt wysokiego zapotrzebowanie na te produktu, który wywołała moda na vintage. Ręce zacierają nie tylko sami posiadacze kaset, ale tez ci, którzy dysponują jeszcze oryginalnym sprzętem do ich odtwarzania. Często cena tego drugiego już teraz sięga kilkunastu tysięcy złotych! W sieci na kilku popularnych portalach aukcyjnych można znaleźć oferty sprzedaży wielu kolekcji - ich cena potrafi sięgnąć nawet 5 tysięcy złotych. najpopularniejsze są debiutanckie wydania Queen, The Rolling Stones oraz Abba. Z najnowszego badania Nielsen Music wynika, że średnia roczna sprzedaż kaset magnetowidowych oscyluje w okolicy 219 tysięcy sztuk - jedynie w USA, w Europie liczba ta jest znacznie wyższa i sięga nawet 750 tysięcy sztuk sprzedanych nośników.

Sonda
Posiadasz jeszcze kasety magnetowidowe?