Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 2000.? QUIZ

i

Autor: AKPA Co wiesz o kinie lat 2000.?

quizy

Światowe kino z lat 2000.- czy je znasz? Zdobędziesz choć 5/10 w tym quizie?

2024-05-17 15:59

Przełom lat 1999-2000 był ważnym i ciekawym momentem w historii - ludzie odczuwali spory niepokój, a równocześnie podekscytowanie nachodzącym nowym stuleciem. Emocje te były szczególnie odczuwane w kulturze - muzyce, literaturze czy kinie. Co działo się w tej ostatniej dziedzinie w latach 2000-2009? Jak dobrze znasz takie produkcje jak "Shrek", "Kill Bill" czy " Władcę Pierścieni"? Sprawdź się w naszym kinie?

Rok 2000 rozpoczął się istotnym wydarzeniem, szczególnie w odniesieniu do tego, co obecnie dzieje się na świecie - dokładnie 7 maja na prezydenta został zaprzysiężony Władimir Putin. Już w styczniu kolejnego roku na prezydenta USA został wybrany George. W. Bush, a kilka miesięcy później miał miejsce zamach terrorystyczny na World Trade Center w Nowym Jorku, w którym zginęło niemal trzy tysiące osób, a którego efektem była operacja wojenna w Afganistanie. Dwa lata później powstały Serbia i Czarnogóra, w 2004 roku Polska została członkiem Unii Europejskiej, a pół roku później w Ukrainie rozpoczęła się Pomarańczowa Rewolucja. Rok później zmarł Jan Paweł II, a Angela Merkel została pierwszą kobietą na stanowisku Kanclerza Niemiec. W 2008 roku Barack Obama został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, a rok później zmarł Michael Jackson.

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Lata 2000. w kulturze i nauce

Lata 2000. to w kulturze przede wszystkim dalszy rozwój muzyki hip-hopowej, R&B i popu, które zaczęły dominować na światowych listach przebojów. To w tej dekadzie właśnie swoje kariery rozwijały Britney Spears, Christina Aguilera, Miley Cyrus, Lady Gaga czy Katy Perry. W 2004 roku powstaje portal, bez którego obecnie większość z nas nie wyobraża sobie codzienności, czyli Facebook, a trzy lata później opatentowany zostaje Smartfon, oparty na systemie operacyjnym iPhone OS.

Czy znasz zagraniczne kino lat 2000.?

Lata 2000. to także świetny okres dla kina - to właśnie w tym dziesięcioleciu powstają takie filmy jak Kill Bill, Shrek, Erin Brockovic, Gladiator, seria Władcy Pierścieni czy Requiem dla snuJak dobrze znasz te tytuły?

Sprawdź się w naszym quizie:

Jak dobrze znasz zagraniczne kino 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Za czasów którego cesarza generałem był Maximus, główny bohater filmu "Gladiator" (2000)?