Strefa “Stranger Things” na Orange Warsaw Festival - niepowtarzalna instalacja dla fanów serialu

i

Autor: Materiały prasowe Coś dla fanów kultowego serialu na Orange Warsaw Festival

Strefa “Stranger Things” na Orange Warsaw Festival - niepowtarzalna instalacja dla fanów serialu

2022-06-02 10:51

Orange i Netflix zaskoczą fanów kultowego serialu tworząc wyjątkową strefę “Stranger Things” na Orange Warsaw Festival. Na odwiedzających czekać będzie unikalne interaktywne doświadczenie, które w pionierski sposób połączy świat rzeczywisty i cyfrowy. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2022 na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Od 27.05 można oglądać pierwszą część Stranger Things 4, która już podbiła serca widzów na całym świecie. Od momentu premiery serial zajmuje 1. miejsce w światowym rankingu TOP 10, czyli zestawieniu najpopularniejszych tytułów na Netflix. Łącznie widzowie spędzili ponad 280 mln godzin oglądając nowe odcinki. Teraz miłośnicy serialu mogą wyczekiwać kolejnego wyjątkowego wydarzenia. W trakcie Orange Warsaw Festival Orange i Netflix przygotowali specjalną gratkę dla wszystkich fanów ekipy z Hawkins.

Strefa "Stranger Things" na Orange Warsaw Festival to coś zupełnie nowego, takiej instalacji w Polsce jeszcze nie było! Stworzyliśmy interaktywne doświadczenie łączące świat rzeczywisty i cyfrowy. Każda wizualizacja będzie w pełni unikalna, gdyż powstanie na podstawie analizy jazdy każdego rowerzysty, przenosząc fanów serialu na Drugą Stronę – mówi Gosia Nierodzińska, Partner Marketing Creative w Netflix

Wywiadówka - Kasia Lins

Strefa “Stranger Things” na Orange Warsaw Festival - co czeka fanów serialu?

W strefie Stranger Things będą czekać cztery oryginalne rowery z lat 80., zintegrowane ze światem cyfrowym. Dzięki sile swoich mięśni festiwalowicze będą mogli napędzić tworzoną w czasie rzeczywistym wizualizację, wyświetlaną na otaczającym ich ekranie, który pozwoli im zanurzyć się w cyfrowym świecie. Każde doświadczenie będzie w pełni unikatowe, ponieważ na jego przebieg i kształt bezpośrednio wpływa siła pedałowania i ruchy kierownicy. Obrazy na ekranie przeniosą uczestników zabawy na Drugą Stronę, czyli do alternatywnej rzeczywistości, inspirowanej jednym z najpopularniejszych seriali w historii Netflix. Zadaniem cyklistów będzie wspólne zwycięstwo nad mrocznymi siłami, które nie poddadzą się tak łatwo!

Oprócz tego, w ramach strefy Stranger Things uczestnicy będą mogli poczuć klimat serialu m.in. dzięki dedykowanemu setowi muzycznemu z wizualizacjami oraz instalacji, dzięki której będzie można “wysłać wiadomość” z Drugiej Strony.

Interaktywne doświadczenie stworzył kolektyw artystyczny NoLoop, a Agencja Plej odpowiadała za powstanie strefy.