Czy znasz cytaty z serialu Stawka większa niż życie? Rozwiąż quiz

i

Autor: Materiały TVP Quiz z cytatów z serialu "Stawka większa niż życie"

quizy

"Stawka większa niż życie" - rozpoznasz najsłynniejsze cytaty z serialu?Spróbuj sił w quizie

2024-05-12 19:48

"Stawka większa niż życie" z pamiętną rolą Stanisława Mikulskiego należy do grona najbardziej cenionych polskich seriali z lat 60., czasu PRL-u i historii telewizji w ogóle. Legenda tej produkcji jest wciąż żywa o czym najlepiej świadczy fakt, iż wciąż jest ona emitowana - czy dobrze ją znasz, a szczególnie padające w niej frazy? Rozwiąż quiz!

W 1967 roku rozpoczęła się produkcja serialu który, jak dziś już wiemy, na zawsze zmienił historię polskiej telewizji. Mowa o projekcie Stawka większa niż życie, opowiadającej o losach polskiego agenta Stanisława Kolickiego, który podczas II wojny światowej podszywał się jako agent J-23 pod Hansa Klossa, działając na rzecz wywiadu radzieckiego. W główną rolę w serialu wcielił się ceniony aktor Stanisław Mikulski, który powtórzył postać, odgrywaną w serii spektakli na żywo pod tym samym tytułem, które emitowane były na antenie Telewizji Polskiej w latach 1965-1967. Projekt ten cieszył się tak dużą popularnością i uznaniem, że zdecydowano się właśnie na stworzeniu jego innej, bardziej współczesnej jak na tamte czasy wersji. Obok Mikulskiego, w głównych rolach na ekranie pojawiali się Bronisław Pawlik i Emil Karewicz.

Stawka większa niż życie. Ile zarobił Stanisław Mikulski? Historia z Koprem

Quiz z cytatów ze "Stawki Większej niż życie"

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni byli Andrzej Szypulski i Zbigniew Sajfan, działający pod wspólnym pseudonimem literackim "Andrzej Zbych". To oni są autorami kwestii i dialogów z serialu, które przeszyły już do historii.

Jak dobrze je znasz? Rozwiąż quiz!

Czy znasz cytaty z serialu "Stawka większa niż życie"? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
"Byłem już rozpaczy blisko. Czułem, że mi sił już brak" - czyj wiersz zacytował Kloss w odcinku "Edyta"?
Listen on Spreaker.