PRL w liczbach - quiz na temat statystyk i liczb związanych z PRL-em

i

Autor: Wikimedia Commons Quiz o liczbach i statystykach w PRL-u

QUIZ

Statystyki z czasów PRL-u - rozwiąż quiz i sprawdź, czy masz wiedzę o liczbach z dawnych lat!

2024-06-18 14:30

Tak naprawdę każdy okres czasu można by spróbować przedstawić w liczbach. Kolejne dekady mają kluczowe dla siebie lata, daty, statystyki, rocznice, święta, procenty. Nie inaczej to wygląda, gdy pomyślimy o czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej! Co wiesz na temat kluczowych liczb i statystyk z tego właśnie okresu? Sprawdź się w quizie!

Choć nie dla każdego jest to oczywiste, historia ma swoje bardzo duże odzwierciedlenie w liczbach. Każdy moment w dziejach ma swoje określone statystyki, daty, lata, kluczowe rocznice, których analiza, czytanie, obserwacje może nam powiedzieć naprawdę dużo, niekiedy naprawdę ciekawych rzeczy na temat danego okresu czasu. Liczby i statystyki nie są ciekawe? Nie ma w tym ani słowa prawdy! Niekiedy naprawdę warto zagłębić się w ten temat, by stworzyć sobie obraz danej epoki i sprawdzić, jak wyglądała rzeczywistość w danych czasach.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze pamiętasz czasy PRL-u? QUIZ

Dlaczego gwiazda filmu "Trędowata" przerwała karierę? Historia z Koprem

Liczby i statystyki związane z PRL-em - rozwiąż quiz!

Daty i święta, charakterystyczne dla czasów PRL-u, liczby, związane z kulturą czy polityką tamtych czasów, statystyki, dotyczące cen czy ludzkiego codziennego życia w tym wyjątkowym dla polskiej historii okresie czasu. Co wiesz na ich temat? Czy znasz PRL właśnie z tej strony?

Sprawdź się w naprawdę trudnym quizie dla znawców tej słynnej epoki:

PRL w liczbach - quiz na temat statystyk i liczb związanych z PRL-em

Pytanie 1 z 10
W którym roku przyjęta została tzw. Konstytucja PRL?