Jak dobrze znasz polskie seriale lat 2000.? QUIZ! Ranczo, Daleko od Noszy, Kryminalni i inne!

i

Autor: AKPA Quiz o polskich serialach lat 2000.

quizy

Sprawdź w quizie, czy pamiętasz kultowe polskie seriale z lat 2000.

2024-06-10 13:00

Kolejna dekada, zupełnie nowy wiek - nowe wspaniałe, polskie seriale! Coraz więcej stacji tworzy własne produkcje, nie ograniczając się przy tym do gatunków. Komedie, sitcomy, kryminały, romanse, seriale obyczajowe, codzienne, cotygodniowe. W latach 2000. emitowano wiele kultowych seriali, a kilka z nich można oglądać w telewizji również dziś! Jak dobrze je znasz?

Po latach 90., kiedy to w Polsce zadebiutował pierwszy sitcom, czyli 13 posterunek, a miliony widzów zasiadały przed telewizorami, by oglądać Świat według Kiepskich, nadeszła nie tyle kolejna dekada, co zupełnie nowy, XXI wiek. Nowe czasy - nowe seriale! Już na samym początku powróciła zupełnie nowa odsłona przygód policjantów na niesławnym posterunku, pojawiły się także seriale kryminalne z prawdziwego zdarzenia, by wspomnieć chociażby Falę Zbrodni, Kryminalnych, PitBulla, czy Glinę. Bardzo dużą popularnością cieszyły się także codzienne produkcje obyczajowe, nie brakowało również tych komediowych, które tak trafnie komentowały polską rzeczywistość. Najlepszym przykładem jest tu oczywiście Ranczo. 

ZOBACZ TAKZE: Jak dobrze pamiętasz serial "Ranczo"?

Aktorzy z serialu Ranczo po latach. Nie do wiary jak bardzo się zmienili!

Jak dobrze pamiętasz polskie seriale lat 2000.? Rozwiąż quiz!

Lata 2000. z pewnością należały także do szalonej Niani-Frani, której kolejne przygody i niełatwy związek z Panem Skalskim, śledziła swego czasu cała Polska. Nie mniej fanów miała także produkcja Szpital na peryferiach oraz jej kontynuacja, czyli Daleko od Noszy. Jak dobrze pamiętasz te i inne seriale, które były emitowane, lub których emisja rozpoczęła się w latach 2000.?

Sprawdź się w quizie:

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielał się w rolę Rysia w serialu "13 Posterunek 2"?
Listen on Spreaker.