Lizaki

i

Autor: Pixaby

quizy

Słodycze z PRL-u - co przegryzano w dawnych czasach? Quiz o łakociach z dawnych czasów

2024-07-10 11:41

Kto z nas nie lubi słodyczy? Choć nie jest żadną tajemnicą fakt, iż nie są one zbyt zdrowe i powinny być spożywane raczej okazjonalne, to słodkie smaki mają swoich zwolenników i zwolenniczki. Nie zmienia się to od lat, a również czasy PRL-u miały typowe dla siebie słodycze i przekąski - co wiesz na ten temat?

Kto z nas nie lubi sobie sięgnąć po coś słodkiego? Choć można trafić na osoby, które stawiają raczej na smaki wytrawne, to słodkości, takie jak cukierki, wafelki, batoniki, czekoladki, gumy do żucia, napoje - również gazowane - landrynki, czekolady, ciasteczka, ciasta, od zawsze mają swoich ogromnych wielbicieli i wielbicielki. Dziś świadomość na temat żywienia jest dużo większa, jasne więc jest, że pokarmy przetworzone, do tego składające się głównie z tłuszczy i węglowodanów, nie są są szczególnie zdrowe i powinno się sięgać po nie jedynie okazjonalnie, jak najrzadziej, a najlepiej to spróbować całkowicie wyeliminować je z diety (czy komuś się to kiedyś udało?). Dziś zdaje się, że szczególną popularnością cieszą się słodkości tzw. "fit", czy też "proteinowe", mające nieco lepszy skład, wciąż nie będące jednak zdrową podstawą diety.

Tak zaczęła się kariera Budki Suflera. Historia z Koprem

Czy znasz słodkości z PRL-u? Rozwiąż quiz!

Jakie słodycze, przekąski i napoje były popularne w dawniejszych czasach, czyli w okresie PRL-u? Czy wiesz, po jakie słodkości wtedy sięgano?

Sprawdź swoją wiedzę na ten temat w naszym quizie:

Słodycze z PRL-u - sprawdź w quizie, czy pamiętasz przysmaki z dawnych lat

Pytanie 1 z 10
Jaki kształt miały kultowe gumy, typowe dla tamtych czasów?
Listen to "Profesor Andrews w Warszawie. Olga Tokarczuk. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.