Głośne premiery filmowe

“Rebel Moon Część 2: Zadająca rany” od dziś na Netfliksie. O czym opowiada film Zacka Snydera?

2024-04-19 16:33

“Rebel Moon Część 2: Zadająca rany” to kontynuacja zapoczątkowanej w ubiegłym roku nowej franczyzy sci-fi/fantasy, za którą odpowiada Zack Snyder – twórca takich filmów jak “300”, “Liga sprawiedliwości” i “Armia umarłych”. Film dostępny jest od dziś na Netfliksie, a my tłumaczymy, o co tyle szumu.

Świat “Rebel Moon” powstawał w umyśle Zacka Snydera przez dwadzieścia lat – reżyser otwarcie przyznał, że marzył o takim projekcie i choć inspirował się “Gwiezdnych wojnami”, to chciał stworzyć coś dojrzalszego, co posiadałoby własną, unikalną tożsamość. W rozmowie z Eską zaznaczył też, że obie części “Rebel Moon”, jako spójną historię, uważa za swoje największe z dotychczasowych osiągnięć.

Naprawdę nie lubię wybierać pomiędzy swoimi dziećmi, ale na ten moment jest to mój ulubiony film – stwierdził.

Główną bohaterką jest tutaj Kora (w tej roli Sofia Boutella), posiadająca mroczną przeszłość wojowniczka, która chce odkupić winy i stawić czoła złu nękającemu galaktykę. Towarzyszy jej cały zastęp bohaterów, w których wcielają się m.in. Djimon Hounsou (“Strażnicy galaktyki”), Charlie Hunnam (“Synowie anarchii”), Michiel Huisman (“Gra o tron”), Doona Bae (“Atlas chmur”) i Staz Nair (“Supergirl”), a także Ed Skrein (“Deadpool”) jako główny złoczyńca i sir Anthony Hopkins w roli narratora.

“Rebel Moon Część 2: Zadająca rany” – o czym opowiada film?

Akcja drugiej odsłony rozpoczyna się tuż po zakończeniu pierwszej i porzucamy tu kino drogi, by skupić się na przygotowaniach do walki i, oczywiście, samej walce z siłami nieprzyjaciela. W oficjalnym opisie fabuły “Rebel Moon 2” czytamy: bohaterowie szykują się do walki obok dzielnych mieszkańców Veldt w obronie ich niegdyś spokojnej wioski, a teraz nowej ojczyzny tych, którzy stracili własne w walce z Macierzą. Tuż przed starciem z wrogiem wojownicy muszą zmierzyć się jeszcze z prawdami o własnej przeszłości, które ujawniają powody, jakie pchnęły ich do walki. Kiedy brutalne imperium z całą mocą uderza w rodzącą się rebelię, zadzierzgują się nierozerwalne więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

Premiera filmu odbyła się w piątek 19 kwietnia 2024 roku na Netfliksie (znajdziecie tam też pierwszą część).

SPRAWDŹ TEŻ: Netflix porwał się na kolejną klasykę literatury. Tak prezentuje się “Sto lat samotności”

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Ed Skrein i Sofia Boutella: Zack Snyder to marzenie każdego aktora? Rozmawiamy z główną obsadą “Rebel Moon”
Źródło: “Rebel Moon Część 2: Zadająca rany” od dziś na Netfliksie. O czym opowiada film Zacka Snydera?