Tool w Polsce 2022 - DATA, MIEJSCE, BILETY

i

Autor: Materiały prasowe

Pierwszy od 15 lat klip Toola już dostępny! [WIDEO]

2022-03-22 15:10

Legendarny zespół Tool zaprezentował właśnie swój pierwszy teledysk od 15 lat, „Opiate2” oraz trzyminutowy podgląd krótkiego filmu dostępnego na Blu-Ray.

„Opiate2” to przeprojektowana i rozszerzona wersja tytułowego utworu z EP-ki z 1992 roku oraz towarzyszący mu krótki film, będący pierwszym nowym teledyskiem zespołu od 15 lat.

Artysta wizualny Dominic Hailstone („Obcy: Przymierze”, „Węgorz”) pracował z Adamem Jonesem przy ponad 10-minutowym klipie. Teledysk podkreśla talent Tool do łączenia światów audio i wizualnego, tworząc wszechogarniające doświadczenie dla słuchacza, znak rozpoznawczy zespołu od samego początku kariery. Hailstone i Jones współpracowali także przy sfilmowanych kawałkach, które pojawiły się na aktualnej trasie „Fear Inoculum”.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Tool ogłosili niedawno również pojawienie się „Fear Inoculum” na winylu oraz zestaw Ultra Deluxe, który pojawi 8 kwietnia. Kolekcja składa się z pięciu 180-gramowych płyt winylowych ozdobionych unikalnym grawerem wraz z rozbudowaną książeczką z obrazkami, w tym nigdy nie widzianą wcześniej grafiką. Premierze towarzyszy zupełnie nowa okładka.

Tool powraca do Europy na pierwszą trasę po kontynencie od czasu wydania „Fear Inoculum” w 2019 roku. Niecierpliwie wyczekiwana trasa rozpocznie się 23 kwietnia w Kopenhadze i potrwa dwa miesiące. Już 21 maja Tool zagra w krakowskiej Tauron Arenie. Tool po raz ostatni odwiedził Polskę w ramach Impact Festival w 2019 roku. Tego nie można przegapić!

"Euforia" - podobne seriale [Top 5]