Czy pamiętasz film Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? Quiz dla fanów polskiej klasyki

i

Autor: AKPA Quiz z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"

quizy

Pamiętasz komedię "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? Quiz na początek tygodnia

2024-06-24 17:50

Lata 70. przyniosły polskiej kinematografii wiele, dziś już zupełnie nieśmiertelnych klasyków. Spora liczba z nich wyszła spod niezwykle utalentowanej ręki Stanisława Barei. W 1978 roku połączył on siły ze Stanisławem Tymem, a efektem tego jest jedna z pereł polskiej komedii - jak dobrze znasz "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? Rozwiąż quiz!

Pod koniec lat 70. Stanisław Bareja postanowił urzeczywistnić swój pomysł na realizację projektu, znanego pod roboczym tytułem jako "Tor Przeszkód". Tym razem do jego tworzenia reżyser zaangażował aktora i scenarzystę Stanisława Tyma. Realizacja produkcji rozpoczęła się w czerwcu 1977 roku i zakończyła w ekspresowym tempie, gdyż już miesiąc później twórcy mieli zrealizowane prawie wszystkie sceny, których akcja ma miejsce w Polsce. Jeszcze przed premierą na temat produkcji i filmowców krążyć zaczęły różne, niepochlebne plotki, a w grudniu 197 roku Bareja doznał zawału serca. Do akcji wkroczyła także cenzura, która zakazała rozpowszechniania projektu. Trafił on na półkę na prawie rok - film miał swoją emisję w polskich kinach pod tytułem Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz dopiero od 8 grudnia 1978 roku i został, w przeciwieństwie do poprzednich dzieł reżysera, przyjęty dość chłodno przez krytyków. Ze względu na liczne cięcia, wiele scen produkcji straciło swój pierwotny, ironiczny zamysł, zarzucano, że humor produkcji jest dość płaski.

Przypominamy kultowe teksty Krzysztofa Kowalewskiego

Quiz z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz". To kultowa komedia!

Z biegiem lat film zaczął zyskiwać coraz to lepszą opinię, a dziś cieszy się, tak jak inne produkcje Barei, statusem kultowego. Jak dobrze pamiętasz Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? 

Sprawdź się w quizie:

Czy pamiętasz film "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? Quiz dla fanów polskiej klasyki

Pytanie 1 z 10
Jak nazywało się przedsiębiorstwo, dyrektorem którego był Tadeusz Krzakoski?
Listen on Spreaker.