OFICJALNIE: Rammstein ma wydać nowy album w tym roku!

i

Autor: screen: https://youtu.be/tsHCcu0Mz2E

OFICJALNIE: Rammstein ma wydać nowy album w tym roku!

2021-02-09 9:55

Na nowości od Rammstein musieliśmy ostatnio czekać 10 lat, co z pewnością mocno frustrowało fanów. Okazuje się, że na nowy krążek niemieckiego zespołu, pojawi się dużo szybciej! Informacje potwierdził klawiszowiec zespołu, Christian 'Flake' Lorenz.

Gdy ukazała się płyta Rammstein z zapałką na okładce, pewnym było, że grupa będzie ją promować gigantyczną trasą koncertową. Faktycznie, zespół rozpoczął koncertowanie i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat, a co za tym idzie zaplanowane wydarzenia. By nie siedzieć bezczynnie, grupa rozpoczęła prace nad nowym albumem i wygląda na to, ze dostaniemy go jeszcze w tym roku! Kilka szczegółów zdradził klawiszowiec zespołu, Christian 'Flake' Lorenz.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Nowa płyta Rammstein jeszcze w 2021 roku? Kilka szczegółów zdradził Flake

W październiku 2020, na social mediach Rammstein, pojawiło się nagranie, gdzie widzieliśmy nagrania bębnów. W końcu mamy jakieś potwierdzenie, że były to nagrania nowej płyty Rammstein! W wywiadzie dla serwisu internetowego wytwórni Motor Entertainment, Flake zdradził, że zespół ma gotowy album!

Jak powiedział klawiszowiec:

Z powodu odwołanych koncertów, byliśmy bardziej kreatywni. Mieliśmy więcej czasu, by wymyślić nowe rozwiązania. Dlatego też nagraliśmy album, którego nie planowaliśmy. (...) Tematy, które poruszamy dotyczą ogólnie tego, co dzieje się obecnie, a zawsze jest o czym pisać piosenki. Zasadniczo poruszamy temat szaleństwa ludzi, a w czasach pandemii temat ten mocno się nie różni niż w normalnych czasach. Większość spraw, które nas dotyczą, dzieją się w głowie.

Nie znamy innych szczegółów, jednak można wnioskować, że zespół jeszcze w 2021 roku czymś zaskoczy. Warto też dodać, że na 2021 rok zaplanowano premierę koncertowego DVD projektu Lindemann.

Till Lindemann - tak zmieniał się wokalista Rammstein na przestrzeni lat