Seriale z lat 90.

i

Autor: AKPA

quizy

Kultowe polskie seriale lat 90. - pamiętasz je? Rozwiąż quiz z "Miodowych Lat" i "13 posterunku"!

2024-06-18 14:28

Lata 90. to dla wielu widzów złoty okres, jeśli chodzi o polskie seriale. To właśnie w tej dekadzie zaczyna powstawać coraz więcej komediowych produkcji, które emitowane co tydzień bawią miliony Polaków. Twórcy nie zapominają także o serialach obyczajowych, które, choć zaczęły być kręcone w latach 90., to niektóre kręcone są do dziś! Jak dobrze pamiętasz polskie seriale z tamtego okresu? Sprawdź się w quizie i zdobądź komplet punktów!

Już lata 80. były bardzo dobrym czasem, jeśli chodzi o polskie seriale. Coraz więcej Polaków miało telewizory, przed którymi chętnie zasiadali wieczorami, całymi rodzinami, by oglądać kolejne odcinki popularnych produkcji. Jeszcze lepszy czas dla tego typu formatów nadszedł w latach 90. Dekada ta to okres przemian, wiatru zmian, transformacji ustrojowych, gdy przed mieszkańcami naszego kraju na dobre, pod wieloma względami, otworzył się wielki świat. Nieco zmienione oblicze Polski tamtych czasów pokazywały także oczywiście seriale, jak chociażby Tygrysy Europy. Co ciekawe, powstawało coraz więcej tych komediowych, których czas trwania nie przekraczał trzydziestu minut. Oznacza to, że to właśnie w latach 90. zaczęto kręcić pierwsze rodzime sitcomy! Za pierwszą produkcję tego typu uznaje się serial 13 posterunek o grupie, dość nieudolnych policjantów. Kolejne lata, to kolejne tego typu projekty z Graczykami Światem według Kiepskich na czele. 

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrze znasz lata 90.? QUIZ

Na dobre i na złe. Michał powierzy syna dziadkowi! Wilczewski udzieli małemu Czarkowi błogosławieństwa

Quiz z polskich seriali lat 90-tych!

Jakie jeszcze seriale zaczęły być kręcone w tamtej dekadzie? Warto chociażby wspomnieć o produkcji Na dobre i na złe, która emitowana jest do dziś! Jak dobrze znasz rodzime seriale z lat 90.?

Sprawdź się w naszym quizie:

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie seriale lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię córka głównego bohatera serialu "Ekstradycja"?
Listen on Spreaker.