Koronawirus w Polsce: siłownie, baseny i aquaparki zamknięte. Od kiedy?

2020-10-16 11:28
Ilustracja do artykułu
Autor: freeimages/ Brian Lary

Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza i obecnie jesteśmy świadkami walki z druga falą. Wiążą się z tym nowe obostrzenia, według których siłownie, baseny i aquaparki będą zamknięte. Od kiedy tak się stanie?

Pandemia koronawirusa w Polsce wchodzi ponownie na wyższe obroty i obecnie jesteśmy świadkami drugiej fali. Wiąże się to także z nowymi obostrzeniami, które na przykład ograniczą działania siłowni, basenów czy aquaparków. Od kiedy te miejsca będą zamknięte?

KOGO SŁUCHAMY NAJCHĘTNIEJ? SPOTIFY PREZENTUJE GUSTA MUZYCZNE POLAKÓW

Koranawirus w Polsce - siłownie, baseny i aquaparki zamknięte. Od kiedy?

Jak ogłosił rząd, od 17 października aż 152 powiaty i 11 miast wojewódzkich znajdzie się w tzw. strefie czerwonej. Oznacza to nowe obostrzenia, a dokładniej:

- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (za wyjątkiem zajęć praktycznych)

- w sklepach obowiązuje ograniczenie liczby kupujących do 5 na jedną kasę

- w uroczystościach religijnych nie może uczestniczyć więcej osób niż jedna na 7m2

- wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności

- wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z zachowaniem dodatkowych środków ostrożności.

- w lokalach gastronomicznych klienci mogą zdjąć maseczki tylko siedząc przy stoliku. Lokale mogą być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos.

Dodatkowo obowiązuje zakaz organizacji wesel, przyjęć komunijnych i uroczystości rodzinnych, zaś w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. W komunikacji miejskiej może być zajętych maksymalnie 50 procent miejsc siedzących albo 30 procent wszystkich miejsc w danym pojeździe.

Siłownie, baseny i aquaparki zamknięte? Od kiedy?

Według nowych rozporządzeń, zakaz użytkowania siłowni, basenów, aquaparków i parków rozrywki wchodzi w życie od 17 października 2020 (sobota). Jeżeli będziemy chcieli uprawiać aktywność fizyczną w formie biegania lub jazdy na rowerze, musimy mieć na twarzy maseczkę. Wyjątkiem są przestrzenie miejskie, czyli lasy, parki, pola.

KRAŚNIK ZNOWU O SOBIE PRZYPOMNIAŁ, TYM RAZEM CHODZI O KLUB SPORTOWY