Najlepsze teksty i cytaty z filmu Kiler! Sprawdź w quizie, czy na pewno je pamiętasz

i

Autor: AKPA Teksty z komedii "Kiler" quiz

quizy

"Kiler" - dokończysz teksty z kultowej komedii? Rozwiąż quiz

2024-07-22 11:40

Dekada lat 90. okazała się być świetnym czasem dla polskiej kinematografii. To właśnie w tych latach powstało wiele produkcji, które do dziś określa się mianem kultowych. Jedną z takowych jest z pewnością komedia, której tytuł z dużym prawdopodobieństwem zna każdy - chodzi oczywiście o "Kilera"! Czy na pewno pamiętasz teksty z filmu?

Fakt zaistnienia filmu Kiler zawdzięczamy przede wszystkim Piotrowi Wereśniakowi, który wpadł na pomysł całej historii i zebrał ją w scenariuszu. Skrypt bardzo zainteresował Juliusza Machulskiego, który połączył siły z Ryszardem Zatorskim, dodając do niego słynne już dialogi. Rozpoczęto produkcję filmu, za co odpowiadało Studio Filmowe „Zebra”, a w roli głównej odsadzono Cezarego Pazurę. Cała produkcja miała być niejako polską odpowiedzią na tak popularne w tamtym czasie amerykańskie kino, które stworzyło charakterystyczny wizerunek twardziela. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się wiosną 1997 roku i zakończyły się w ekspresowym okresie czasu, raptem 31 dni. Kiler trafił do polskich kin 17 listopada 1997 roku i choć szacowano, że produkcja nie przyciągnie do kina więcej niż około 700 tysięcy widzów, to dziś szacuje się, że przed wielkim ekranem zasiadła publiczność licząca nawet ponad dwa miliony osób!

Nie żyje Janusz Rewiński. Miał 74 lata. Syn potwierdził najgorsze!

Quiz z tekstów z "Kilera"

Dziś Kiler uchodzi za produkcję zupełnie kultową, jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych polskich komedii. Od lat wiadomo, że filmem zainteresowały się amerykańskie studia: Hollywood Pictures oraz 20th Century Fox, które rywalizowały o możliwość nakręcenie jego remake'u, za kamerą którego stanąć miał Barry Sonnenfeld. Niestety, pomysł nigdy nie został zrealizowany, a szkoda! Sami jesteśmy ciekawi, jak amerykańscy scenarzyści poradziliby sobie z przełożeniem zupełnie kultowych już dziś teksów, cytatów i dialogów z Kilera! Czy pamiętasz te najsłynniejsze?

Rozwiąż nasz quiz:

Najlepsze teksty i cytaty z filmu "Kiler"! Sprawdź w quizie, czy na pewno je pamiętasz

Pytanie 1 z 10
Kto to powiedział? "Co ty wiesz o zabijaniu?"
Listen on Spreaker.