Kazik zdradził szczegóły 'Ostatniej płyty' Kultu. Kiedy premiera albumu?

i

Autor: screen: https://youtu.be/bpP6PWhkL7w

Kazik zdradził szczegóły 'Ostatniej płyty' Kultu. Kiedy premiera albumu?

2021-04-28 11:02

Kazik i zespół Kult nie próżnują i jak widać, prace nad nowym albumem dobiegają końca. Jak zdradził Kazik, album będzie nosił tytuł 'Ostatnia płyta', czy to oznacza, że zespół żegna się z fanami?

Kazik Staszewski i zespół Kult są niesamowicie kreatywni i jak widać, czas pandemii był wyjątkowo dobry dla zespołu, ponieważ był czas na skończenie płyty. Jak zdradził Kazik, album będzie nosił tytuł 'Ostatnia płyta', jednak nie należy tego interpretować dosłownie.

Co tam w środku gra? - Kult

Kazik zapowiada 'Ostatnią płytę' Kultu! Kiedy premiera?

W wywiadzie dla 'Teraz Rocka' przeprowadzonym przez Jordana Babulę, Kazik Staszewski wyjawił, że album jest praktycznie gotowy:

Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: „Ostatnia płyta”. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna – czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne. Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów. (...) Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze – bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia – co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą.

Kazik podkreśla, że na albumie pojawi się 16 kompozycji, a premiera nie jest jeszcze znana, jednak artysta podkreślił, że album ukaże się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny