Karol Strasburger gościem “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe

mellina

Karol Strasburger gościem “Melliny” w Esce ROCK!

2024-05-17 9:46

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu była prawdziwa ikona polskiej telewizji - Karol Strasburger! Prowadzący słynnej “Familiady” oraz oczywiście aktor. O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Karol Strasburger z wykształcenia jest aktorem. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1971 roku, a już rok wcześniej zadebiutował na małym ekranie w serialu “Kolumbowie”. Po zakończeniu studiów rozpoczął trwającą do lat 80. współpracę z warszawskim Teatrem Dramatycznym, wciąż pojawiał się w polskich, a także wschodnioniemieckich i czechosłowackich produkcjach. Karol Strasburger zagrał w takich klasykach, jak “Czterdziestolatek”, “Polskie drogi”, “Noce i dnie”, “”Wielki Szu”, “07 zgłoś się”, “Zabij mnie glino”, “W labiryncie”, “Ekstradycja”, “Klan”, a obecnie aktora można oglądać chociażby z “Pierwszej miłości”. Ogromną sympatię Strasburger zyskał jako prowadzący programu “Familiada”, którym pozostaje nieprzerwanie od trzydziestu lat!

Mellina - Karol Strasburger: myślałem, że odejdę z Familiady po trzech miesiącach

Karol Strasburger w “Mellinie” Eski ROCK!

W rozmowie z Marcinem Mellerem gość opowiada, jak to jest być ojcem małego dziecka, mając 76 lat. Karol Strasburger zdradził, dlaczego chciał zostać marynarzem i kto go zachęcił do aktorstwa. W tym roku mija 30 lat od premiery “Familiady” i aż trudno uwierzyć, że Karol Strasburger był przekonany, że poprowadzi ten program zaledwie kilka miesięcy. Gość talk show odkrywa przed nami nieznane fakty z “Familiady” i zdradza, kto wpadł na pomysł słynnych już sucharów oraz dlaczego niektóre żarty nie przechodzą.

Na początku myślałem, że po dwóch, trzech miesiącach się rozstaniemy. Nie znałem siebie, nie umiałem tego robić, nie wiedziałem jak to się je - mówi gość “Melliny”.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.