Spotify

i

Autor: AP Spotify

Jak oszukać system Spotify? Jeden zespół znalazł na to sposób

2022-02-11 10:31

Spotify nie ma ostatnio łatwo i pojawiają się głosy, że artyści chcą masowo opuszczać platformę. Wszystko spowodowane jest zarobkami za odtworzenia oraz kontrowersjami, które pojawiły się ostatnio. Pewien zespół posrtanowił oszukać system Spotify, by móc zarobić na swoich utworach. O co dokładnie chodzi?

Spotify nie ma ostatnio łatwo, a wszystko to przez umieszczenie na platformie podcastu Joe Rogana, który podważał słuszność szczepionek. Po tej sytuacji Neil Young postanowił wycofać swoją muzykę z platformy, a w ślad za nim poszli inni wykonawcy. Problemem też jest wysokość wypłat za odtworzenia, które nie ma co ukrywać, są dosyć niskie. Pewien zespół uznał, że wie jak obejść system, by zarabiać na utworach. Wystarczyło udostępnić utwory trwające 30 sekund.

Co tam w środku gra - Jelonek

Jak oszukać system Spotify? Jeden zespół znalazł na to sposób

Zespół The Pocket Gods postanowił obejść system, udostępniając numery trwające 30 sekund. O co chodzi? Artysta otrzymuje wynagrodzenie z odtwarzania muzyki, jeśli zostało odtworzone 30 sekund jego utworu. Zespół postanowił wypuścić aż 1000 półminutowych utworów. Jak powiedział lider grupy:

Pomyślałem sobie, po co nagrywać dłuższe piosenki, skoro płacą mi tylko za 30 sekund? Napisaliśmy i nagraliśmy 1000 piosenek, każda ma po około pół minuty. Najdłuższa z nich trwa 36 sekund. Cała ta kampania ma na celu zwrócić uwagę na wysokość tantiem. Kiedyś to było 0,007 funta, ale chyba ucięli tantiemy po tym, jak Spotify kupił podcast Joe Rogana za 100 milionów dolarów.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć