Czy pamiętasz film “Kingsajz”? Rozwiąż quiz z klasyki polskiego kina

i

Autor: AKPA Quiz z filmu "Kingsajz"

quizy

Film “Kingsajz” - co z niego pamiętasz? Sprawdź się i rozwiąż quiz

2024-07-09 15:14

Juliusz Machulski uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców polskich filmów komediowych. To właśnie spod jego ręki wyszły takie klasyki, jak "Vabank", "Seksmisja", "V.I.P." czy "Kingsajz". Ostatni z wymienionych tytułów jest już w kanonie najlepszych rodzimych komedii - pamiętasz "Kingsajz"? Rozwiąż quiz!

Juliusz Machulski zadebiutował jako reżyser dużych, kinowych produkcji komedią w stylu retro, czyli Vabank. Już dwa lata później twórca powrócił z kolejną produkcją, czyli legendarną już dziś Seksmisją. Trzecią z kolejności komedią w filmografii Machulskiego jest kontynuacja jego przełomowego debiutu, czyli Vabank II, czyli riposta z 1984 roku, trzy lata później zaś reżyser stworzył kolejny film, który obecnie również znajduje się w kanonie polskiej kinematografii, szczególnie tej komediowej. Produkcja zatytułowana Kingsajz to jedna z najważniejszych polskich produkcji z gatunku komedii fantasy. Jej scenariusz napisał sam Machulski we współpracy z Jolantą Hartwig-Sosnowską. Film trafił do polskich kin dokładnie 2 maja 1988 roku i bardzo szybko okazał się być wielkim sukcesem, przyciągając uwagę swoją szczególną formułą i charakterystyczną, dziś zupełnie legendarną, scenografią.

Tak zmieniała się Katarzyna Figura. Najgorętsze role ikony seksu polskiego kina

Quiz z filmu "Kingsajz"

Dziś Kingsajz uważany jest za jedną z najbardziej charakterystycznych polskich komedii, a wiele scen i dialogów z niej weszło już do kanonu. Co pamiętasz z tej produkcji?

Sprawdź się w quizie:

Czy pamiętasz film “Kingsajz”? Rozwiąż quiz z klasyki polskiego kina

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się filmowa kraina?