Dlaczego tylko Angus Young gra solówki w AC/DC? Opowiedział o tym pierwszy wokalista grupy

i

Autor: screen: https://youtu.be/ga5qfM2-kog

Dlaczego tylko Angus Young gra solówki w AC/DC? Opowiedział o tym pierwszy wokalista grupy

2021-02-23 10:30

Zauważyliście, że wszystkie solówki w AC/DC, zawsze gra Angus Young? Jak się okazuje, nie jest to przypadek, a wszystko jest spowodowane pewnym wydarzeniem, które było bardzo kluczowe.

AC/DC jest zespołem, którego nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, jednak mimo upływu lat i setek wywiadów, nadal pozostaje wiele tajemnic związanych z zespołem. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w AC/DC solówki gra tylko Angus Young? Szerzej o tym opowiedział pierwszy wokalista zespołu - Dave Evans.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Dlaczego w AC/DC, solówki gra tylko Angus Young? Wszystko przez jedną sytuację

W wywiadzie dla 'The Rocker Diaries', Dave Evans opowiedział o tym, dlaczego podział gitarowy w zespole jest właśnie taki:

Dopiero kiedy Angus założył swój szkolny mundurek Malcolm powiedział mi: „Dave, od tej pory będę grał na gitarze rytmicznej, a Angus będzie grał wszystkie solówki”. Zapytałem dlaczego, a on powiedział: „Bo on ma mundurek. Chcemy, żeby był na świeczniku, będzie grał więc wszystkie solówki”. Malcolm więc się wycofał, pisał wszystkie piosenki, ale na scenie był w tle i grał fantastyczne partie rytmiczne. Wiedział co robi. Był mądrym chłopakiem, poświęcił swoje ego, żeby zrobić świetny show. Zawsze miałem do niego wielki szacunek.

Przypomnijmy, że Dave Evans śpiewał w zespole chwilę przed Bonem Scottem. 

Mural AC/DC w Warszawie