Disney+ z nowościami na maj. Wśród premier nowy “Doktor Who” i dokument o The Beach Boys

i

Autor: Disney+ Disney+ z nowościami na maj. Wśród premier nowy “Doktor Who” i dokument o The Beach Boys

Co warto obejrzeć?

Disney+ z nowościami na maj. Wśród premier nowy “Doktor Who” i dokument o The Beach Boys

2024-04-29 15:21

Co oglądać w maju w Disney+? Na platformie pojawi się kilka ciekawych, zarówno filmowych jak i serialowych, nowości. Rozpiskę najciekawszych tytułów prezentujemy poniżej.

Disney Plus – filmy i seriale na maj 2024. Nadchodzące tygodnie to przede wszystkim debiut nowego “Doktora Who”; gdzie w głównego bohatera wcieli się tym razem gwiazdor “Sex Education”, Ncuti Gatwa; oraz trzeci sezon nagradzanego serialu komediowego “Misja: Podstawówka”.

To jednak nie wszystko, bo czeka nas też uczta dla fanów muzyki i dokumentów o muzykach. Dua Lipa ze znanymi gośćmi zaprosi w podróż po muzycznym dziedzictwie londyńskiego Camden. Na platformie zadebiutują również dwa filmy o kultowych zespołach – zrekonstruowany “Let It Be” z 1970, powstały krótko po rozpadzie The Beatles, oraz film o grupie, która zrewolucjonizowała amerykańską scenę muzyczną – “The Beach Boys”. Ponadto 15 maja pojawi się zremasterowany do jakości IMAX Enhanced film koncertowy “Queen Rock Montreal”, będący zapisem legendarnego występu kultowej grupy z 1981 roku.

A, i miłośnicy “Gwiezdnych wojen” też dostaną coś dla siebie. Ale przejdźmy do meritum – poniżej zamieszczamy listę najciekawszych filmowo-serialowych premier od Disney+ na maj br. Enjoy!

SHARDLAKE – premiera 1 maja (wszystkie odcinki)

Jest rok 1536. Prawnik Matthew Shardlake musi rzucić wszystko, gdy otrzymuje zlecenie od Thomasa Cromwella. Ma zbadać podejrzaną śmierć w odległym klasztorze w Scarnsea. Szybko okazuje się, że ta śmierć nie była pierwszą, a oszustwa, zepsucie i korupcja szerzą się po całym przybytku. Shardlake zostaje uwikłany w sieć kłamstw, które zagrażają nie tylko jego moralności, ale i życiu. Serial oparty jest na popularnej serii autorstwa C.J. Sansoma.

RANDKA BEZ PARY – premiera 3 maja

Film “Randka bez pary” śledzi losy najlepszych przyjaciółek Jess i Hannah, które w wieku 13 lat zawarły pakt, aby przeżyć idealny bal maturalny. Pomimo zbliżających się zmian, które w ciągu najbliższych czterech lat przyniosą studia, są zdeterminowane, by dotrzymać założeń studniówkowego paktu. Gdy do wielkiego wydarzenia pozostały tylko 24 godziny, obie zrywają ze swoimi studniówkowymi towarzyszami, a ich plan sypie się jak domek z kart. Jess i Hannah mają tylko jedną noc na znalezienie nowych “plus jeden” i spełnienie swoich gimnazjalnych fantazji.

GWIEZDNE WOJNY: OPOWIEŚCI Z IMPERIUM – premiera 4 maja (wszystkie odcinki)

“Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium” to sześcioodcinkowa podróż wgłąb przerażającego Imperium Galaktycznego oczami dwóch wojowników, podążających rozbieżnymi ścieżkami w różnych epokach. Po utracie wszystkiego, młoda Morgan Elsbeth nawiguje po rozszerzającym się świecie Imperium w kierunku ścieżki zemsty, podczas gdy była jedi Barriss Offee robi to, co musi, aby przetrwać w szybko zmieniającej się galaktyce. Wybory, których dokonają, zdefiniują ich przeznaczenie.

THE BEATLES: LET IT BE – premiera 8 maja

Film Michaela Lindsaya-Hogga z 1970 roku o zespole The Beatles dostępny po raz pierwszy od ponad 50 lat. “Let It Be”, zaprezentowany po raz pierwszy w maju 1970 roku, krótko po rozpadzie The Beatles, powraca na ekrany, by zająć należne sobie miejsce w historii zespołu. Poddany rekonstrukcji dokument, jawi się w jaśniejszych barwach w kontekście odkryć zawartych w nagrodzonym kilkoma nagrodami Emmy “The Beatles: Get Back” Petera Jacksona.

THE BEATLES: LET IT BE

i

Autor: Disney+ THE BEATLES: LET IT BE

MISJA: PODSTAWÓWKA, SEZON 3 (CZĘŚĆ 1) – premiera 8 maja (sześć odcinków)

Komedia o szkole, śledząca losy grupy oddanych i pełnych pasji nauczycieli oraz nieco gruboskórnej dyrektorki, którzy próbują działać w systemie szkół publicznych Filadelfii. Pomimo napotykanych przeciwności, są zdeterminowani, by pomóc swoim uczniom odnieść sukces w życiu i choć tych niesamowitych nauczycieli jest niewielu i są niedofinansowani, kochają swoją pracę, nawet jeśli nie pochwalają podejścia kuratorium do kwestii edukacji.

DOKTOR WHO – premiera 11 maja (dwa odcinki, reszta co tydzień)

Doktor ze swoją towarzyszką, Ruby Sunday, podróżują w TARDIS – wehikule czasu o wyglądzie policyjnej budki – przez przestrzeń i czas. Zawitają do XIX-wiecznej Anglii, odwiedzą zrujnowane wojnami planety z przyszłości. Po drodze spotkają wielu przyjaciół, ale i wrogów, między innymi przerażającego Bogeymana oraz najpotężniejszego przeciwnika, jakiego Doktor kiedykolwiek miał.

QUEEN ROCK MONTREAL – premiera 15 maja

Po raz pierwszy zremasterowany dla Disney+ cyfrowo do jakości obrazu i dźwięku IMAX Enhanced - wysoka jakość dźwięku i krystalicznie czysty obraz. Doświadcz rock and rolla w wykonaniu Freddiego Mercury’ego, Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona podczas historycznego koncertu na żywo z 1981 roku. Jeden z najbardziej kultowych zespołów rockowych na świecie wykonuje niezapomnianą setlistę swoich największych hitów, w tym “We Will Rock You”, “Somebody To Love”, “Under Pressure”, “Bohemian Rhapsody”, “Another One Bites the Dust” i “We Are The Champions”. To jest Queen, jakiego nigdy wcześniej widzieliśmy – wyjątkowe koncertowe doświadczenie i miejsca w pierwszym rzędzie.

THE BEACH BOYS – premiera 24 maja

Ten dokument to uhonorowanie legendarnej grupy, która zrewolucjonizowała muzykę pop, oraz ikonicznego, harmonijnego dźwięku, który uosabiał kalifornijski sen, ujmując fanów na kolejne pokolenia. Dokument śledzi zespół od ich skromnych początków w gronie rodzinnym i zawiera niepublikowane wcześniej nagrania oraz nowe wywiady z członkami zespołu i innymi znakomitościami branży muzycznej.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Aktorzy, do których WSZYSCY stracili szacunek | To Się Kręci #32
Źródło: Disney+ z nowościami na maj. Wśród premier nowy “Doktor Who” i dokument o The Beach Boys