i

Autor: brak danych Puchar Niemiec dla Bayernu Monachium - pokonali Borussię 2:0

Bayen Monachium wygrywa Puchar Niemiec - pokonali Borussię Dortmund 2:0 [VIDEO]

2014-05-18 1:18

Bayern Monachium z Pucharem Niemiec! Ostatni mecz Roberta Lewandowskiego w Borussi Dortmund niestety nie skończył się zwycięstwem. Po golach Robbena i Mullera Bayern wygrał w dogrywce 2:0.

Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec w pojedynku z Borussią Dortmund. Robert Lewandowski zagrał swój ostatni mecz w Borussi przeciwko swojemu przyszłemu klubowi - Bayernowi Monachium. Robert nie zdobył bramki, podobnie jak wszyscy zawodnicy na boisku w przeciągu pierwszych 90 minut. Żeby rozstrzygnąć Puchar Niemiec niezbędna była dogrywka.

W dogrywce dwie bramki strzlił Bayern. Najpierw do siatki przeciwnika trafił holenderski wirtuoz Arjen Robben. Drugi cios zadał Thomas Muller, który przypieczętował ostateczne zwycięstwo Bawarczyków. W ten sposób Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec.

Borussia nie była bez szans, niestety w dogrywce świetną okazję zmarnował Marco Reuss, a wprowadzony po utracie pierwszego gola Hoffman nie podołał wyzwaniu i niestety nie zdołał zdobyć bramki. Kontrowersje budzi sytuacja z 65 minuty, kiedy Mats Hummels uderzał piłkę szczupakiem. Sędzia zdecydował, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej, choć powtórki wskazują na coś innego.