Måneskin

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Francis Delacroix

QUIZ

Znasz zespół Måneskin? Sprawdź w quizie, czy dasz radę 10/10!

2024-03-31 15:53

Zespół Måneskin stał się trzy lata temu prawdziwą światową sensacją. Choć grupa jest obecna na rynku nieco dłużej, to dopiero wygrana na Eurowizji otworzyła im wrota do ogromnej, światowej sławy. Dziś mówi się o planowanej przez formację przerwie w działalności, póki co jednak ta ogłasza kolejne koncerty, w tym występ w Polsce. W ramach przygotowań do pokazu - o co wiesz o Måneskin? Rozwiąż quiz!

Historia zespołu Måneskin rozpoczyna się w Rzymie w 2016 roku. To wtedy szkolni przyjaciele: basistka Victoria De Angelis, wokalista Damiano David i gitarzysta Thomas Raggi postanowili, że założą własną grupę, a w ramach poszukiwań perkusisty zamieścili wpis na facebookowej grupce Musicians Wanted, w wyniku czego skład Måneskin zamknął Ethan Torchio. Swoje pierwsze kroki zespół stawiał, występując na rzymskich ulicach, aż w końcu wziął udział w konkursie Pulse, który zapewnił mu występ w klubie muzycznym. Udział w plebiscycie, który formacja zresztą wygrała, niejako "zmusił ją" do pisania pierwszych autorskich kompozycji. Przełom w karierze grupy nadszedł w 2017 roku, gdy wzięła ona udział we włoskim wydaniu programu "X-Factor", gdzie udało się jej dotrzeć do ścisłego finału. Sytuacja ta spowodowała, że o Måneskin zrobiło się niezwykle głośno na terenie Włoch, formacja wydała też swoje debiutanckie wydawnictwa, EP-kę i pierwszy pełnoprawny album i zaczęła koncertować na terenie Europy. Kolejny moment kluczowy to rok 2021, czyli wydanie płyty Teatro d'ira: Vol. I i wygrana konkursu Eurowizji. Zdarzenie to otworzyło grupie drogę na sam szczyt - zaczęło być o niej głośno nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, gdzie to nagrała ona swój najnowszy, trzeci album, RUSH!, który dotarł do Top 20 zestawienia Billboard 200.

ESKA ROCK: Måneskin kolejną gwiazdą Open'er Festival 2024!

Co wiesz o Måneskin? Rozwiąż quiz?

Dziś zespół nazywany jest prawdziwą sensacją, występuje na największych międzynarodowych festiwalach, jest doceniany i współpracuje z najsłynniejszymi nazwiskami ze świata muzyki. Choć plotkuje się, że po nadchodzących koncertach ta ogłosi przerwę w działalności, to póki co polscy fani z pewnością wyczekują na jej headlinerski występ na tegorocznym Open'er Festival. Przypominamy, że zespół zagra w środę 3 lipca na Orange Main Stage w Gdyni, co oznacza, że scenę dzielić będzie z Panami z Foo Fightes.

Czas na quiz wiedzy o tej włoskiej sensacji! Co wiesz o Måneskin? Rozwiąż quiz!

Co wiesz o zespole Måneskin? Sprawdź się w quizie dla prawdziwych fanów i fanek!

Pytanie 1 z 10
Które miejsce grupa zajęła w finale włoskiej edycji "X-Factora"?
Listen on Spreaker.