Queen

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Zapis kultowego koncertu Queen wyszedł na płycie! "Queen Rock Montreal" jest już dostępny!

2024-05-14 8:37

Oto nadeszła prawdziwa gratka dla wszystkich fanów i fanek zespołu Queen! Po kinowych pokazach legendarnego koncertu w Montrealu, jego zapis został wydany na płycie CD, winylu oraz na Blu-ray i 4K Ultra High Definition. Wydawnictwo jest już dostępne w sprzedaży! Jakie skrywa tajemnice? Sprawdź szczegóły poniżej!

W styczniu tego roku w kinach na całym świecie odbyły się pokazy zapisu jednego z najsłynniejszych koncertów grupy Queen. Mowa o filmie koncertowym, prezentującym dwa występy formacji w Montreal Forum w Montrealu w Quebecu w listopadzie 1981 roku. Pokazy odbyły się raptem na kilka miesięcy przed wydaniem kultowego już albumu Hot Space, a promowana na nich była płyta The Game. Oba koncerty były w pełni wyprzedane, a na setliście znalazły się takie przeboje, jak We Will Rock You, Somebody To Love, Under Pressure, Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust i We Are The Champions. Pokazy zostały nagrane, a za ich reżyserię odpowiada Saul Swimmer.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Gratka dla fanów i fanek Queen

Teraz czas na kolejny krok! 10 maja na rynku ukazał się album Queen Rock Montreal, na którym uchwycono jeden z najbardziej ikonicznych zespołów rockowych u szczytu jego koncertowych możliwości! Wydawnictwo jest dostępne w różnych formatach: 2 CD, 3 LP, Blu-Rau oraz 4K Ultra High Definition, a na wydanie płytowe trafiło aż 28 najbardziej legendarnych kompozycji Queen w wydaniu live.

Od powitalnego okrzyku Freddiego "Cześć Montreal… dawno się nie widzieliśmy. Macie ochotę zaszaleć?", po porywającą kulminację w postaci We Will Rock You i We Are The Champions energia praktycznie nie spada. Jeśli nawet się to dzieje, to wyłącznie przy wyjątkowej balladzie Love Of My Life.

Imponujące popisy wokalne Freddiego, olśniewająca, przypominająca niemal pokaz pirotechniczny gra Maya na sześciu strunach, solidny niczym skała bas Deacona i rytmiczna ekwilibrystyka Taylora, nie wspominając o unikatowym połączeniu ich czterech głosów – Queen Rock Montreal pokazuje zarówno indywidualne umiejętności każdego z muzyków, jak i siłę monolitu, którym byli w najlepszym okresie swojej kariery.

To fascynujące, kiedy uświadamiam sobie, jak wolni byliśmy na scenie w 1981 roku. To tylko cztery części układanki, tylko nasza czwórka w Queen, Freddie w doskonałej formie. Jak na tamte czasy kamery były najwyższej jakości, dzięki czemu oglądając ten film, można poczuć, że stoi się na scenie. Nigdy nie widziałem niczego, co sprawiałoby, że byłbym tak bardzo zaangażowany w występ – przyznaje Roger Taylor.

Poniżej sprawdź się w quizie o Queen:

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?