Zagraniczni perkusiści i perkusistki wszech czasów. To oni nadają rytm klasykom!

2024-03-01 9:35

Perkusiści i perkusistki - ich rola w zespole jest dosłownie nieoceniona. Brzmienie garów jest szczególnie ważne w mocniejszych, rockowych i metalowych klimatach. Nie da się ukryć, że w świecie muzyki jest, lub było, wielu świetnych bębniarzy i bębniarek, my za to zdecydowaliśmy się wybrać dla was grono, naszym zdaniem, najlepszych - sprawdź naszą galerię!

Czy ktoś wyobraża sobie działalność zespołu bez perkusisty lub perkusistki? Ta rola w grupie jest niezwykle istotna - to właśnie ten członek czy członkini zapewnia takt i rytm, które pozwalają reszcie formacji na prawidłową koordynację występu. Choć perkusiści zazwyczaj siedzą z tyłu i bywa, że zostają niezauważani, to nie da się ukryć ogromnego znaczenia, jakie mają oni dla brzmienia danej formacji. Wydaje się, że funkcja ta jest szczególnie ważna w mocniejszych brzmieniach -  to właśnie perkusiści i perkusistki wywodzące się z rocka, punku, grunge'u i metalu uchodzą za najlepszych i najlepsze na świecie. 

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Perkusiści i perkusistki wszech czasów - zagranica

Nie jest łatwo wskazać najlepszych zagranicznych perkusistów i perkusistki na świecie, dlatego my zdecydowaliśmy się wybrać dwanaście kluczowych nazwisk, bez których gra na tym instrumencie nie wyglądałaby dziś tak samo. Gdy myśli się o perkusiście, od razu do głowy przychodzi, że funkcję tę w zespole pełni zazwyczaj mężczyzna - nic bardziej mylnego! Historia muzyki zna wiele świetnych bębniarek, które przetarły szalki swoim następczyniom. Kogo mamy na myśli? Sprawdź naszą galerię najlepszych zagranicznych perkusistów i perkusistek! Znajdziesz ją na samej górze artykułu!

Poniżej za to sprawdź nasz wybór najważniejszych zagranicznych rockowych krążków z lat 70.