Wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica. Tak brzmi światowy Rock!

2023-09-29 9:48

Muzyka rockowa to oczywiście charakterystyczne brzmienie gitary, perkusji i basu. Nie mniej ważny jest czwarty instrument, czyli głos wokalisty, który będzie na tyle charakterystyczny, dobry i mocny, że z łatwością wyróżni się na tle innych. W klimacie cięższych brzmień nie brak jest artystów, którzy swoim wokalem na zawsze zapisali się w historii muzyki. Zdecydowaliśmy się wybrać 12 artystów, których określić można jako najlepszych wokalistów rockowych wszech czasów!

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, głos ludzki jest... instrumentem! I to nie byle jakim, ponieważ aparat głosowy uznaje się za najdoskonalszy instrument dęty na świecie. To właśnie struny głosowe, wytwarzają dźwięki o określonej częstotliwości, które, w połączeniu z odpowiednim układem języka, zębów i ust, są w stanie wykreować bardzo szerokie spektrum dźwięków i to on nich zależny jest ton i barwa głosu. Nie każdy na świecie potrafi jednak modelować głosem w sposób artystyczny, tak, aby być w stanie wykonać utwór muzyczny i zrobić to w sposób, który będzie w stanie oddziaływać na ludzkie emocje. 

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Najlepsi rockowi wokaliści - zagranica

Głos jest jednym z ważniejszych elementów rockowego grania. To właśnie on, w połączeniu z brzmieniem gitary, perkusji i basu, jest w stanie stworzyć klimat, który słuchacz będzie w stanie rozpoznać, jako muzykę rockową. Nie jest łatwo wybrać najlepszych wokalistów rockowych. Cięższe brzmienia słyną z genialnych głosów, bez których muzyka ta nie byłaby taka sama. Nie da się jednak ukryć, że w gronie wielu świetnych muzyków jest kilka nazwisk, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, których wielki talent i charyzma sprawiły, że wykonywane przez nich utwory słuchacz jest w stanie rozpoznać niemal od pierwszych wyśpiewanych linijek. Dlatego też zdecydowaliśmy się wybrać dwunastu najlepszych, naszym zdaniem, wokalistów rockowych wszech czasów - sprawdź te nazwiska w naszej galerii!

QUIZ Jak dobrze znasz klasyki grunge? Sprawdzimy Twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
1. Którą wytwórnię płytową uznaje się za tą, która odkryła i spopularyzowała grunge?