W tym utworze Queen jest idealne gitarowe solo? Tak twierdzi muzyk Living Colour

i

Autor: Materiały prasowe Utwór Queen z idealną gitarową solówką według członka grupy Living Colour

W tym utworze Queen jest idealne gitarowe solo? Tak twierdzi muzyk Living Colour

2023-11-03 12:56

Queen to jeden z największych zespołów w historii. Zdaje się, że z biegiem lat opinia ta staje się tylko coraz bardziej wyraźniejsza, a dziedzictwo grupy zaczyna jawić się jako niesamowicie istotne dla muzyków z całego świata. Teraz o swojej miłości do Queen opowiedział członek Living Colour, który uważa, że to właśnie brytyjska formacja odpowiada za dostarczenie muzyce idealnego gitarowego solo.

Legenda Queen nadal jest niezwykle żywa. Choć historia tego zespołu rozpoczęła się ponad pięćdziesiąt lat temu i zakończyła w tym najbardziej klasycznym kształcie ponad trzydzieści lat temu, to nie da się ukryć, że jej wpływy, dziedzictwo są niemierzalne, niezwykle istotne i szczególne dla wielu muzyków z całego świata. Udowodnił to teraz Vernon Reid - gitarzysta legendarnej hardrockowej formacji Living Colour.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Idealne solo na gitarze jest w TYM klasyku Queen?

Reid jest niezwykle aktywny na platformie X (dawniej Twitter) i to właśnie tam padło bardzo istotne, na pewno z perspektywy fanów Queen, stwierdzenie. Gitarzysta zabrał głos w dyskusji słuchaczy, którzy napisali, że, choć ciężko im o tym mówić, to postrzegają solo w Bohemian Rhapsody jako nieco chaotyczne. To właśnie w odpowiedzi na to Reid napisał, że dla niego solo w tym klasyku jest zupełnie idealne i to właśnie ono uczyniło z Briana Maya prawdziwą ikonę. Muzyk docenił to, jak płynnie przechodzi ona z blues rockowych klimatu w "kpiąco operowy" i z powrotem. Na koniec gitarzysta określił solówkę jako przysłowiową "wisienkę na torcie". Fanów z wyrzutami sumienia pocieszył pisząc, że nie są złymi ludźmi, a w tej kwestii zwyczajnie się mylą.

W kolejnym wpisie Reid napisał, że jest przekonany, że żaden inny zespół czy artysta w historii nie mógłby nagrać Bohemian Rhapsody. W ten sposób gitarzysta podzielił stanowisko Luke'a Spillera, lidera zespołu The Struts, który określił ten hymn jakiś czas temu mianem najlepszego rockowego utworu wszech czasów.