Tool

i

Autor: mat. prasowe

Nietypowe covery

Utwór Toola w wersji deathcore'owej? To możliwe. Dokonała tego formacja Backbiter

To zdecydowanie nietypowy cover. Czy wyobrażaliście sobie utwór zespołu Tool w wersji deathcore'owej? Jeśli nie, to będziecie musieli. A to wszystko za sprawą formacji Backbiter.

Utwór Toola w wersji deathcore'owej

Amerykańska formacja Tool powstała w 1990 roku w Los Angeles. Trzy lata później na rynku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Undertow". Na krążku znalazł się m.in. utwór "Sober". Ostatnio w sieci pojawił się dość zaskakujący cover tej kompozycji. 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Pochodzący z Ohio zespół Backbiter wypuścił bowiem deathcore'ową wersję "Sober". Całość została udostępniona w serwisach streamingowych za pośrednictwem Midwest Misery Records 18 maja tego roku. 

Wspomniany cover brzmi następująco: 

"Sober" to jeden z najpopularniejszych utworów zespołu w serwisie Spotify. Więcej odsłuchań mają tylko: "Schism" (z krążka "Lateralus" z 2001 roku) oraz "The Pot" (z "10,000 Days" z 2006). 

Tool koncertuje po Europie

Formacja Tool jest obecnie w trasie koncertowej po Europie, która potrwa do końca czerwca. 11 czerwca muzycy zagrali w krakowskiej Tauron Areny. Grupa wciąż promuje album "Fear Inoculum", ostatni studyjny krążek z 2019. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Ænima" Toola: