Sceniczny debiut Urszuli miał miejsce w 1977 roku, kiedy to wzięła udział w XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej, na którym zdobyła główną nagrodę. W kolejnych latach artystka poświęciła się nauce, by w 1980 roku przyjąć propozycję wystąpienia w zespole wokalnym Ryszarda Kniata. Solową karierę Urszula rozpoczęła na przełomie lat 1981-1982 wraz z wydaniem piosenek Luz-blues, w niebie same dziury i Bogowie i demony - to dzięki nim artystka zaistniała w świadomości słuchaczy. W 1983 roku ukazał się kultowy już utwór Dmuchawce, latawce, wiatr, który znalazł się na debiutanckim albumie, zatytułowanym po prostu Urszula.
Droga do kariery Urszuli
Dziś Urszula ma na koncie kilkanaście albumów studyjnych i niezliczoną liczbę przebojów, śpiewanych przez kilka pokoleń Polaków. Choć pierwsze muzyczne kroki stawiała przy zespole ludowym w letnim ośrodku wypoczynkowym, już wkrótce stała się rockandrollową dziewczyną występującą z Budką Suflera. Kolejną zmianę w jej repertuarze spowodowała przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych – jak sama twierdzi, zyskała pewność siebie i poczucie że może śpiewać wszystko. W ciągu kariery artystka nagrała takie albumy jak Malinowy król, Biała droga, Supernova, które na zawsze zmieniły oblicze polskiej muzyki rockowej. Ostatnia płyta Urszuli - Teraz ja - ukazała się w zeszłym roku.
Urszula w najnowszym odcinku Drogowskazów
Choć w jej życiu nie brakowało bolesnych doświadczeń, dziś uważa się za kobietę spełnioną – zarówno zawodowo jak i prywatnie. W Drogowskazach, Urszula opowiada o swoich scenicznych wcieleniach, najważniejszych piosenkach, powrocie na scenę po pandemii i… konikach, które wciąż przynoszą na koncerty jej fani. Rozmowę prowadzi Aleksandra Galant.
Zobacz także: Typografia i projektowanie krojów pisma. Fascynujący świat znaków
Listen to "Urszula: „Mój czas jest zawsze!”" on Spreaker.