Uniwersytet Harvarda bada fenomen AC/DC! Specjalny odcinek wyjątkowego podcastu!

i

Autor: Materiały prasowe Wykład o AC/DC na Harvardzie!

Uniwersytet Harvarda i fenomen AC/DC! Specjalny odcinek wyjątkowego podcastu!

2023-08-31 13:49

Wiadomo, że powinnyśmy uczyć się przede wszystkim po to, by nabyć pewne umiejętności, dzięki którym w dorosłym życiu będziemy mogli podjąć pracę i dzięki niej zarabiać. Ale czy naprawdę, nie można mieć ciastko i zjeść ciastko? Można! Badania na temat AC/DC prowadzone były chociażby na słynnym Uniwersytetu Harvarda, a teraz można posłuchać o nich w podcaście!

W szkole czy na studiach nie zawsze uczymy się tego, co dodatkowo jest naszą pasją. To prawda, są pewne kierunki, jak filmoznawstwo, dziennikarstwo, teatrologia, kulturoznawstwo czy historia, które na dłuższą metę umożliwiają jedno i drugie, ale nie zawsze w życiu układa się tak wspaniale. Z tego też powodu, uczelnie oferują pulę przedmiotów i projektów dodatkowych, które są konieczne do ukończenia studiów, ale dają też możliwość rozwinięcia swoich pasji, jak oferowane przez polskie uczelnie przedmioty ogólnouniwersyteckie, tzw. OGUN-y. Teraz na jeszcze inny pomysł wpadł jeden z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Uniwersytet Harvarda i AC/DC!

Uniwersytet Harvarda postanowił przyjrzeć się fenomenowi AC/DC. Jeden z tamtejszych badaczy wziął udział w podcaście "AC/DC Beyond The Thunder"! W specjalnym odcinku, próbuje on odpowiedzieć na pytania: "Czy muzyka AC/DC może uczynić cię szczęśliwszym, bardziej wysportowanym, przygotować Cię do walki w bitwach wojskowych lub jest w stanie... wyleczyć raka?". W podcaście gościnnie pojawił się dr Mark Jude Tramos, doktor medycyny, były dyrektor Instytutu Muzyki i Nauk o Mózgu, Wydziału Neurologii Harvard Medical School i Mass General Hospital. Opowiada on o tym, jaki, z perspektywy jego badań, muzyka "najgłośniejszego zespołu na świecie" może mieć wpływ na leczenie pacjentów nowotworowych i zmagających się z chorobą Alzheimera.

Podcast AC/DC Beyond The Thunder powstaje już od kilku lat i w całości poświęcony jest fenomenowi AC/DC. Opiera się on na rozmowach z różnymi gośćmi i pomyślany został jako hołd dla australijskiej formacji.