Tomek Lipiński w najnowszej “Mellinie” Eski ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Tomek Lipiński w "Mellinie" w Esce ROCK!

Tomek Lipiński w najnowszej “Mellinie” Eski ROCK!

2023-09-01 11:22

W czwartek 31 sierpnia, o godzinie 18:00, swoją premierę miał trzydziesty piąty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Tomek Lipiński - jeden z najbardziej uznanych polskich muzyków. O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” był Tomek Lipiński - pochodzący z Warszawy muzyk rockowy, autor tekstów, wokalista i kompozytor. Znany jest przede wszystkim jako współzałożyciel i lider zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Swą pasję do muzyki realizuje nieprzerwanie od 1975 roku, kiedy to porzucił naukę na jej rzecz. Swój pierwszy koncert muzyk dał w 1978 roku, a już rok później założył post punkową grupę Tilt. W 1981 roku za to, wraz z Robertem Brylewskim, założył Brygadę Kryzys - jeden z najważniejszych polskich zespołów punkrockowych. Lipiński z powodzeniem prowadzi także karierę solową - ma na koncie dwa albumy studyjne oraz muzykę do takich filmów jak Psy 2 czy Słodko gorzki. W czerwcu ubiegłego roku muzyk wydał utwór, zatytułowany Chyba że chcesz. Prace nad piosenką nie przebiegały łatwo - awarie w studio, wojna w Ukrainie - spowodowało to jednak, że artysta niejako “zmuszony” był do spędzenia w tym miejscu więcej czasu, co też zachęciło go do tego, by zostać na dłużej i zająć się nową muzyką. W teledysku do piosenki wystąpiła Alisa Makarenko, a sam utwór Chyba że chcesz to, według autora, piosenka dla kobiet, którą napisał zainspirowany hasłem “Nigdy nie będziesz szła sama”.

“Mellina” w Esce ROCK - Tomek Lipiński w nowym odcinku!

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Tomek Lipiński  mówi m.in. o tym jak oczarował go mało wtedy znany zespół Varius Manx, jak odciągnął Roberta Brylewskiego od nauki. Muzyk opowiada też o wpływie narkotyków na człowieka. I jak to się stało, że czytał ludziom w myślach. Ale będzie też o tym czym dla niego jest wolność.

Mellina - Tomek Lipiński o doświadczeniach z LSD: słyszałem co ludzie w myślą / Mellina #35

Wolność jest jak powietrze. Orientujemy się wtedy, kiedy zaczyna nam jej brakować. Nie doceniamy tego, nie zwracamy na to uwagi.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.